رسوایی بزرگ تویوتا / تحویل هایلوکس، پرادو و لندکروز متوقف شد

به گزارش کوبار، دیشب بیانیه ای توسط تویوتا منتشر و در آن اعلام شد بی نظمی هایی در خلال تست های مربوط به قدرت پیشرانه های دیزلی محصولات محبوبی همچون هایلوکس و پرادو رخ داده است. در این خودروها از پیشرانه 4 سیلندر 2.8 لیتری استفاده شده و بنا به گفته تویوتا، مقامات کمپانی تصمیم گرفته اند به طور موقت تحویل خودروهای مجهز به این پیشرانه به مشتریان را متوقف سازند.

سه پیشرانه ای که تحت تاثیر این مشکل هستند عبارت اند از نمونه 4 سیلندر 2.8 لیتری توربودیزل 1GD، پیشرانه 4 سیلندر 2.4 لیتری توربودیزل 2GD و پیشرانه 6 سیلندر 3.3 لیتری تویین توربو دیزل F33A. خودروهای تحت تاثیر این قضیه نیز شامل هایلوکس، فورچونر، پرادو، لندکروزر سری 300 و لکسوس LX هستند. علاوه بر این مدل های ون و کامیونت همچون اینووا، هایس و دینا تحت تاثیر مشکل موردبحث قرار گرفته اند.

رسوایی بزرگ تویوتا / تحویل هایلوکس، پرادو و لندکروز متوقف شد

سخنگوی تویوتا اعلام کرده است حدود 84 هزار دستگاه خودرو در سراسر دنیا متاثر از این موضوع هستند هرچند نسل جدید لندکروزر پرادو که قرار است تا چندی دیگر در برخی بازارها ارایه شود شامل آن نخواهد بود. تویوتا می گوید گزارش این به اصطلاح بی نظمی ها را از طریق تست های بخش صدور گواهینامه آلایندگی لیفتراک ها و ماشین آلات ساختمانی خود دریافت نموده است. نکته مهم اینکه مشکلات این پیشرانه ها به قدرت خروجی آن ها مرتبط است نه تست های آلایندگی.

این برند ژاپنی در بیانیه خود گفته است: بررسی ها نشان داده است که بی نظمی هایی در زمان تست قدرت خروجی پیشرانه ها به منظور صدور تاییدیه سه پیشرانه دیزلی رخ داده است. در خلال تست های تاییدیه، قدرت خروجی پیشرانه با استفاده از ECU هایی که دارای نرم افزار متفاوتی نسبت به مدل های تولیدی هستند به دست می آید بنابراین این نتایج می توانند با مقادیر اعلامی متفاوت باشند. ده خودرو در بازارهای جهانی از این پیشرانه ها استفاده می کنند.

ژاپنی ها ادعا کرده اند تست های مربوط به پیشرانه ها را دوباره انجام داده و تاییدیه هماهنگی با استانداردهای قدرت تولیدی را دریافت کرده اند. در ادامه بیانیه تویوتا می خوانیم: به همین خاطر نیازی به توقف استفاده از این خودروها وجود ندارد اما ما عمیقاً از مشتریان و تمامی سهامداران خود به این خاطر عذرخواهی می کنیم

اما پس از اعتراف تویوتا به دست کاری داده های برخی پیشرانه های دیزلی، تولید محصولات این برند حدود 2 هفته متوقف می شود. تنها یک روز پس از اعلام این موضوع بود که ژاپنی ها اعلام کردند تولید خود در چهار کارخانه ژاپن را متوقف می کنند. در مجموع 6 خط تولید در این کارخانه روند کار را متوقف خواهند کرد. این کارخانه ها مسیول تولید لندکروزر سری 70، هایس و لکسوس LX هستند. البته ژاپنی ها می گویند تولید را از 12 فوریه سال جاری دوباره شروع خواهند کرد.

رسوایی بزرگ تویوتا / تحویل هایلوکس، پرادو و لندکروز متوقف شد

ظاهراً در روزهای اخیر مقامات ژاپنی به یکی از کارخانه های تویوتا رفته و آن را بررسی کرده اند. آکیو تویودا رییس شرکت به خاطر این مشکلات عذرخواهی کرده و خبر از اتخاذ تصمیمات جدید برای تویوتا و 17 زیرمجموعه آن داده است. این اخبار در حالی منتشر می شوند که ژاپنی ها چندی پیش آمار فروش سال قبل خود را منتشر کرده و گفتند فروش 11.2 میلیون دستگاهی سال 2023 رشد 7.2 درصدی نسبت به سال 2022 داشته است. با این عملکرد تویوتا برای چهارمین سال پیاپی عنوان پرفروش ترین خودروساز دنیا را از آن خود کرد.

چند ماه قبل نیز خبر تقلب دایهاتسو در تست های تصادف خودروهای عرضه شده در کشورهای جنوب شرق آسیا منتشر شد. زیرمجموعه تویوتا استانداردهای ایمنی ضعیف تری را در این خودروها نسبت به بازارهای پیشرفته در نظر گرفته بوده است. تویوتا فهمید پانل های در اصلاح شده این خودروها نسبت به مدل های تحویلی به مشتریان عملکرد بهتری در تست های تصادف داشته اند. همچنین ماژول کنترل کیسه هوای مدل های تست شده از نوع دیگری بوده اند تا نتایج بهتری را در تست های تصادف ثبت کنند. در سال 2022 نیز خبر تقلب هینو به عنوان زیرمجموعه تویوتا در تست های آلایندگی و مصرف سوخت منتشر شده بود.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در کوبار مراجعه کنید.

5858

رسوایی بزرگ تویوتا / تحویل هایلوکس، پرادو و لندکروز متوقف شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رسوایی بزرگ تویوتا / تحویل هایلوکس، پرادو و لندکروز متوقف شد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رسوایی بزرگ تویوتا / تحویل هایلوکس، پرادو و لندکروز متوقف شد"، کلیک کنید.