دستاوردهایی که باید به رخ کشیده شود

دستاوردهایی که باید به رخ کشیده شود

هیچ با خود تصور کرده ایم اگر صدام در جنگ پیروز شده بود چه اتفاقی برای ایران و چه سرنوشتی در انتظار کشور بود؟ تنها لحظه ای و ثانیه ای به آن اندیشه کنیم. همین که اجازه ندادیم عراق در جنگ پیروز شود و ایران اسلامی یکپارچه بماند یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که باید همیشه و همه جا بازگو شود.

به گزارش کوبار، محمد صفری در یادداشتی در سیاست روز نوشت: در حالی 45 سالگی انقلاب اسلامی را جشن می گیریم و وارد چهل و ششمین سال آن می شویم که در طول این زمان نسبتاً طولانی دستاوردهای زیادی رقم خورده است.45 سال پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته ایم، سال هایی که در آن اشک ها و لبخندها در کنار هم صحنه هایی را آفریده که به تلخ و شیرین زندگی رسیده است. سخت بود اما با شیرینی های بسیاری همراه بود که نمی توان از آنها گذشت و تنها تلخی ها یا سیاهی ها را دید.
کفه ترازوی انصاف و عدالت را بنگریم، توفیق ها، دستاوردها و پیشرفت ها بسیار بیشتر از آن تلخی ها و سیاهی هایی است که با سیاه نمایی ها هم بیشتر جلوه می کند.
طبیعی است کشوری که با دشمنی های فراوانی روبرو است، مشکلات بسیاری داشته باشد، اما هنر آنجا بروز می کند که در میان همه دشمنی های پر تلاطم که می تواند هر کشور و حکومتی را ساقط کند، کشتی انقلاب در میان موج های خروشان دریای طوفان زده همچنان به راه پیشرفت و آرمان های خود ادامه می دهد و دست از تلاش بر نمی دارد تا این کشتی را به ساحل امن برساند و قله پیشرفت را فتح کند.
انقلاب اسلامی ایران دسیسه ها و توطیه های بسیاری را پشت سر گذاشته، از تحمیل 8 سال جنگ به ایران گرفته که توان کشور معطوف و مشغول به آن شد و سرانجام سربلند از آن بیرون آمد در حالی که دنیایی پشت سر رژیم عراق در زمان حکومت صدام بود تا بتواند انقلاب اسلامی را ساقط کند.
هیچ با خود تصور کرده ایم اگر صدام در جنگ پیروز شده بود چه اتفاقی برای ایران و چه سرنوشتی در انتظار کشور بود؟ تنها لحظه ای و ثانیه ای به آن اندیشه کنیم. همین که اجازه ندادیم عراق در جنگ پیروز شود و ایران اسلامی یکپارچه بماند یکی از بزرگترین دستاوردهایی است که باید همیشه و همه جا بازگو شود.
ایستادگی ایران اسلامی با وجود مردمی که برای کشور و انقلاب خود جان دادند، نمونه ای از آن چیزی است که شاید نتوان آن را در دیگر نقاط دنیا یافت.
هر کشوری جز ایران بود، زیر بار فشارهای شدید تهدید نظامی، جنگ، ترور، تحریم های اقتصادی، کمر خم می کرد و تن به خواسته دمشن می داد.
اینها شعار یا مبالغه نیست، بلکه حقایق و واقعیتی است که وجود داشته و دارد.
نمی توان آنچه که از سوی دشمنان بر سر ایران اسلامی آمده است، نادیده گرفت و فراموش کرد حال چرا برخی نمی خواهند پیشرفت ها و دستاوردهای بزرگ را با وجود آن همه دشمنی ببینند؟! و مدام در حال تزریق ناامیدی با سیاست خودتحقیری هستند.
ضعف ها، کمبودها و فسادها را کتمان نمی کنیم، حاکمیت نیز در پی برخورد شدید و تند با هر آنچه باعث ضعف ها، فسادها و کمبودها است.
رهبر معظم انقلاب هفته گذشته به مدت 4 ساعت از نمایشگاه توانمندی های تولیدات داخل در محل حسینیه امام خمینی(ره) بازدید کردند.
در این نمایشگاه دستاوردهای زیادی از تولیدات داخلی به نمایش گذاشته شده بود که رهبر انقلاب پس از آن در دیدار فعالان اقتصادی و تولید کنندگان،  نمایشگاه را بسیار شوق آور و برجسته خواندند و گفتند: متاسفیم که این پیشرفت ها برای مردم توضیح داده نشده و اکثر افراد ملت از اینگونه تلاش ها و توفیقات و ابتکارات که جزو نعمت های الهی است، بی خبرند.
ابراز تاسف ایشان بر این اساس است که اگر مردم و افکار عمومی نسبت به این پیشرفت ها و دستاوردها با خبر شوند قطعاً دوز بالایی از امید به جامعه تزریق خواهد شد و در پی آن تاثیر پیشرفت ها و دستاوردها هم باید در زندگی مردم احساس شود.
ضعف در نمایش واقعی از دستاوردها و پیشرفت هایی که کشور به آنها نایل شده است به شدت دیده می شود و این مسیله ناشی از ضعف رسانه ای کشور است.
علاوه بر آن در مدیریت ها نیز چه بسا باشند افرادی که نخواهند این پیشرفت هایی که رهبر انقلاب با دیدن آنها نسبت به بی خبری مردم از دستاوردها ابراز تاسف می کنند، دیده نشود و همین سخن رهبری باید از این پس ملاک عمل قرار گیرد تا دستاوردهای بزرگ کشور به رخ کشیده شود.

پایان خبر کوبار

دستاوردهایی که باید به رخ کشیده شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستاوردهایی که باید به رخ کشیده شود" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستاوردهایی که باید به رخ کشیده شود"، کلیک کنید.