خدمات بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان اصفهان – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

خدمات بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان اصفهان - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کوبار، با انجام دو عمل جراحی موفقیت آمیز پیوند عروق دست در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نجف آباد اصفهان متعلق به سازمان تامین اجتماعی، دو کارگر بیمه شده که به علت آسیب دیدن در محیط کار در معرض خطر قطع دست بودند، از این خطر نجات یافته و در حال طی مراحل نقاهت و بازتوانی بعد از عمل جراحی هستند.

غلامحسین پورآذر متخصص جراحی عمومی بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نجف آباد اصفهان و سرپرست تیم انجام دهنده یکی از این جراحی ها گفت: خانمی 41 ساله که در حین کار در کارگاه تولیدی، دست راست وی به شدت آسیب دیده بود به این بیمارستان منتقل شد. بعد از انتقال بیمار به بیمارستان، دست این بیمار با تلاش 5 ساعته گروه 10 نفره پزشکان این بیمارستان با موفقیت پیوند زده شد. این بیمار که در کارخانه ریسندگی دچار حادثه و از ناحیه آرنج و ساعد دست راست، شدیداً دچار پارگی و له شدگی مفصل و استخوان ها شده بود، در اتاق عمل این مرکز، جراحی شد که نتیجه این جراحی رضایت بخش بوده و شرایط دست بیمار رو به بهبود است.

وی ادامه داد: عملیات احیای اولیه با دریافت خون، مایعات و داروهای بیهوشی برای ایشان صورت گرفت و عملیات بازسازی عروق انجام شد. بعد از جراحی، بلافاصله کارهای ارتوپدی شروع شد. ترمیم عصب، تاندون ها، عضلات و استخوان ها در سریع ترین زمان ممکن انجام گرفت و بیمار در حال حاضر اندام زنده و سالمی دارد و حس و حرکت دست هم قابل قبول است.

پورآذر در ادامه افزود: بهترین زمان جهت انجام عمل پیوند دست و انگشت، شش ساعت اول بعد از آسیب است که به آن اصطلاحاً زمان طلایی گفته می شود و خوشبختانه جراحی پیوند عروق دست این بیمار طی همین ساعات اولیه با موفقیت انجام شد.

اعظم س. بیمار 41 ساله که به تازگی در بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نجف آباد تحت جراحی پیوند عروق دست قرار گرفته است نیز در مورد این حادثه گفت: بعد از اتمام کار روزانه، درحالی که مشغول خاموش کردن دستگاه بودم، دستم بین نمد و غلطک دستگاه درگیر شد و از ناحیه مچ تا آرنج آسیب شدید دید و استخوان این قسمت به 6 تکه تقسیم شد.

وی گفت: با تلاش پزشکان حاذق و تیم جراحی بیمارستان نجف آباد با تزریق 3 واحد خون و 11 واحد پلاکت و پیوند عروق و رگ، دستم از شرایط بافت مرده خارج شد و خوشبختانه منجر به قطع شدن نشد. در حال حاضر چند روزی است که عمل کرده ام. محدودیت حرکتی دارم اما کارهای روزانه ام را شخصاً و بدون کمک گرفتن از دیگران انجام می دهم.

این بیمار با قدردانی از کارکنان و تیم جراحی بیمارستان نجف آباد افزود: بیمه شده تامین اجتماعی هستم. انجام این عمل جراحی در این بیمارستان که متعلق به سازمان تامین اجتماعی است، به طور کاملاً رایگان برای بیمه شدگان انجام می شود و تاکنون هیچ هزینه ای پرداخت نکرده ام.

موفقیتی که تکرار شد

حمید مهرابی یکی دیگر از پزشکان جراح و متخصص ارتوپدی در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) نجف آباد که دومین پیوند عروق دست را در این بیمارستان انجام داده و از قطع دست بیماری جوان جلوگیری کرده، در خصوص این عمل جراحی گفت: بیمار کارگر جوانی 24 ساله بود که در حین کار در کارگاه صنعتی، دستش زیر نوار نقاله رفته و هر 3 استخوان دست راستش متشکل از استخوان بازو و هر دو استخوان ساعد شکسته بود و به خاطر خونریزی شدید و تورم و به سبب این که پوست تحمل این همه ورم را نداشت، خون رسانی رگ هایی که باید به دست خون برسانند، ضعیف شده بود. این بیمار بلافاصله به بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) نجف آباد اعزام و به صورت اورژانسی، به اتاق عمل منتقل شد.

وی ادامه داد: به خاطر کاهش خون رسانی، عضلات دست سیاه شده بودند در نتیجه سریعاً پوست را باز کردیم غلاف عضلات را آزاد و خون رسانی را برقرار کردیم که منجر به قطع شدن دست نشود. در حال حاضر وضعیت عصب و عضلات دست بیمار و خون رسانی عالی است و دست بیمار را از قطع شدن نجات دادیم.

وی گفت: این عمل جراحی به این خاطر بسیار مهم و حیاتی است که وقتی این شکستگی ها و خونریزی ها ایجاد و پوست متورم و خون رسانی ضعیف می شود، اگر در فاصله کمتر از 6 ساعت عمل جراحی انجام شود، این دست به حیات خود ادامه می دهد و زنده می ماند و در غیر این صورت عضلات و عصب دست تحمل بیشتر از 6 ساعت فقدان اکسیژن و مواد غذایی را ندارند و دست باید قطع شود.

حسن ص. بیمار 24 ساله که دومین عمل پیوند عروق دست در بیمارستان حضرت فاطمه الزهرا (س) نجف آباد بر روی دست او انجام شده است، گفت: خدا را شاکرم که با تیم حاذق جراحی بیمارستان، دستم از قطع شدن نجات یافت و در حال حاضر قادر به حرکت دادن انگشتان هستم.

وی ضمن ابراز رضایت کامل از خدمات متنوعی که از بیمارستان نجف آباد دریافت کرده، از کادر درمان این بیمارستان تقدیر کرد و گفت: این عمل برای بیمه شدگان تامین اجتماعی کاملاً رایگان انجام می شود درحالی که در بیمارستان های خصوصی هزینه سنگینی دارد.

بیمارستانی برای بیمه شدگان غرب استان اصفهان

رییس بیمارستان تامین اجتماعی فاطمه الزهرا (س) نجف آباد، این مرکز درمانی را تنها بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان اصفهان معرفی کرد که علاوه بر مردم نجف آباد؛ پذیرای بیمه شدگان سایر شهرستان های مجاور شامل فریدون شهر و تیران، فریدن، چادگان، خوانسار، گلپایگان و … بوده و خدمات تخصصی آن با استقبال افراد غیر بیمه شده تامین اجتماعی هم مواجه شده است.

سید محمود امیر شاکرمی با بیان اینکه این مرکز درمانی دارای بخش های جراحی، داخلی، نوزادان، مامایی، اورژانس، اتاق عمل، کودکان و بخش های ویژه ICU و CCU است، افزود: همچنین در درمانگاه بیمارستان، خدمات اکوکاردیوگرافی، تست ورزش، هولتر مانیتورینگ، اسپیرومتری، EEG، EMG، آندوسکوپی و کولونوسکوپی ارایه می شود. بخش پاراکلینیک نیز از خدمات فیزیوتراپی، تصویربرداری، آزمایشگاه و داروخانه تشکیل شده است.

رییس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نجف آباد همچنین گفت: علاوه بر استقبال بیمه شدگان، خدمات این مرکز با استقبال از سوی سایر مردم نیز مواجه شده؛ به گونه ای که 11.5 درصد از مراجعه کنندگان بستری و 5 درصد از بیماران سرپایی این مرکز از افراد غیر بیمه شده تامین اجتماعی هستند.

شاکرمی اضافه کرد: ضریب اشغال تخت این بیمارستان بیش از 96 درصد است و در سال 1402 حدود 15000 بیمار از خدمات بستری، 510 هزار نفر از خدمات پاراکلینیک سرپایی، 190 هزار نفر از خدمات پاراکلینیک بستری و 373 هزار نفر از خدمات درمان سرپایی این مرکز بهره مند شدند.

رییس بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نجف آباد با اشاره به برنامه های پیش رو در حوزه تجهیزات پزشکی، اظهار کرد: تجهیز بخش ICU که در حال توسعه به 8 تخت است، افزایش اتاق های عمل و تجهیز آن، تجهیز واحد پاتولوژی که در حال ساخت است و تامین تجهیزات مورد نیاز درمانگاه تخصصی از جمله برنامه های آینده این مرکز است.

شاکرمی افزود: بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نجف آباد با 150 تخت و 10 بخش، روزانه به بیش از هزار نفر خدمات رسانی می کند.

خدمات بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان اصفهان – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خدمات بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان اصفهان – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خدمات بیمارستان تامین اجتماعی در غرب استان اصفهان – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.