حماس به پیشنهاد آتش بس پاسخ داد/ آمریکا: مفید است و بررسی می کنیم

حماس به پیشنهاد آتش بس پاسخ داد آمریکا: مفید است و بررسی می کنیم

گروه های مقاومت بامداد چهارشنبه در بیانیه ای اعلام کردند که پاسخی متناسب با منافع مردم فلسطین به پیشنهاد آتش بس آمریکایی-اسراییلی داده اند، حال آنکه واشینگتن هم واکنش حماس را اقدامی مفید ارزیابی کرد.

گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری کوبار؛ شامگاه سه شنبه، یک منبع وابسته به جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) خبر داد که این جنبش، پاسخ خود به پیشنهاد اسراییل را به واسطه ها تحویل داده است.

اندکی بعد، شبکه خبری الجزیره به نقل از منابع خود گزارش داد که اسماعیل هنیه رییس دفتر سیاسی حماس و زیاد النخاله دبیر کل جهاد اسلامی این پاسخ را به وزیر خارجه قطر تسلیم کرده اند.

به دنبال انتشار این اخبار، قطر و مصر اعلام کردند که پاسخ حماس و گروه های فلسطینی در خصوص پیشنهاد آتش بس و تبادل اسرای رژیم صهیونیستی را دریافت کرده اند.

همچنین این دو کشور اعلام کردند که تلاش های میانجیگرانه مشترک با آمریکا تا زمان حصول توافق ادامه خواهد داشت. قطر و مصر تاکید کردند  به بررسی پاسخ و هماهنگی با طرف های ذی ربط در خصوص گام های آتی اقدام خواهند کرد.

درنهایت، جنبش های حماس و جهاد اسلامی بامداد چهارشنبه در بیانیه ای گفتند: «پاسخ ما [به توافق آتش بس]منافع مردم ما، توقف تجاوز به غزه و خروج کامل اشغالگران از نوار غزه را در اولویت قرار می دهد».

به نوشته وبگاه شبکه «الجزیره»، در این بیانیه مشترک آمده است: «ما بر آمادگی هییت فلسطینی برای برخورد مثبت جهت دستیابی به توافقی که به جنگ پایان می دهد، تاکید می کنیم».

یکی از سران جهاد اسلامی نیز گفت: «هر ابتکاری باید تضمین کننده توقف تجاوز و خروج کامل اشغالگران از نوار غزه باشد. مشکل واقعی این است که اشغالگران نمی خواهند به آتش بس واضح پایبند باشند».

به دنبال این موضع گیری، «جان کربی» هماهنگ کننده امور راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید هم اعلام کرد که دریافت پاسخ از حماس در خصوص طرح رییس جمهور آمریکا برای آتش بس در غزه مفید است.

وی گفت: «متوجه شدیم که حماس پاسخ خود را به قطر و مصر داده و در حال ارزیابی آن هستیم».

حماس به پیشنهاد آتش بس پاسخ داد/ آمریکا: مفید است و بررسی می کنیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس به پیشنهاد آتش بس پاسخ داد/ آمریکا: مفید است و بررسی می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس به پیشنهاد آتش بس پاسخ داد/ آمریکا: مفید است و بررسی می کنیم"، کلیک کنید.