حزب الله: اقدامات آمریکا باعث گسترش درگیری می شود

حزب الله: اقدامات آمریکا باعث گسترش درگیری می شود

حزب الله لبنان ضمن محکومیت شدید تجاوزهای اخیر آمریکا به عراق و سوریه تاکید کرد که این اقدامات منجر به گسترش درگیری در منطقه می شود.

به گزارش کوبار، حزب الله لبنان در بیانیه ای «تجاوز آشکار آمریکا به سوریه و عراق که منجر به شهادت و مجروح شدن تعدادی از مردم شد» را به شدت محکوم کرد.

در این بیانیه آمده است: اقدام آمریکا نقض آشکار حاکمیت 2 کشور بوده و تجاوز به امنیت و وحدت اراضی آن ها به شمار می رود و این تجاوز منجر به بی ثباتی در منطقه خواهد شد.

حزب الله همچنین خاطرنشان کرد: هدف از این تجاوزها ایجاد توجیه های بی اساس برای تداوم اشغالگری آمریکا در مناطق متعدد عراق و سوریه است و این امر بر خلاف اراده ملت 2 کشور است. تجاوزهای آمریکا به عراق، سوریه و یمن ادعاهای کذب این کشور مبنی بر عدم تمایلش برای گسترش دایره جنگ را برملا می کند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: تجاوزهای آمریکا در تشدید درگیری، تنش و جنگ در منطقه سهیم خواهد بود و ما بر این باوریم که این تجاوز باعث می شود مردم عراق و سوریه به خط مشی مقاومت پایبند باشند تا کشورهای خود را از اشغالگری آمریکا آزاد کنند.

ارتش و سران آمریکا روز شنبه از حملات به مواضعی در مرز سوریه و عراق در پی کشته شدن سه نظامی آمریکایی در حمله پهپادی روز هشتم بهمن ماه به پایگاه آمریکا در مرز سوریه و اردن خبر دادند و مدعی شدند 85 هدف متعلق به نیروهای مقاومت را هدف قرار داده اند.

پایان خبر کوبار

حزب الله: اقدامات آمریکا باعث گسترش درگیری می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حزب الله: اقدامات آمریکا باعث گسترش درگیری می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حزب الله: اقدامات آمریکا باعث گسترش درگیری می شود"، کلیک کنید.