جنایت در اردوگاه جبالیا در پی یورش اشغالگران/ حملات سهمگین مقاومت به صهیونیست ها در رفح

جنایت در اردوگاه جبالیا در پی یورش اشغالگران/ حملات سهمگین مقاومت به صهیونیست ها در رفح

جنگنده های رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) در دویست و بیستمین روز از جنگ همچنان به بمباران مناطق مختلف نوار غزه ادامه می دهند و این حملات و ده ها شهید و مجروح بر جای گذاشتند، همزمان نیروهای مقاومت نیز در حال مقابله با ارتش اشغالگران هستند و ضربات سنگینی را در محورهای مختلف به آنها وارد می کنند.

به گزارش کوبار، منابع رسانه ای گزارش دادند که حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به جنوب نوار غزه همچنان ادامه دارد و نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی همچنان در بخش شرقی شهر رفح مستقر هستند و همزمان جنگنده های آنها نیز درحال بمباران مرکز شهر هستند.

طبق گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، حملات به رفح در بیست و چهار ساعت گذشته منجر به شهادت چهار شهروند فلسطینی در مناطق مختلف شهر رفح شد و شهدای دیگری نیز وجود دارند که به دلیل تداوم حملات امکان دسترسی به پیکر آنها وجود ندارد.

نیروهای اشغالگر همچنین ساختمان هایی را در شرق شهر رفح در جنوب نوار غزه منفجر کردند. در این راستا دفاع مدنی غزه نیز گفت جسد 10 تن از شهدا در محله السلام در شرق رفح بیرون کشیده شد.

ارتش رژیم صهیونیستی همزمان با این حملات همچنان گذرگاه های رفح و کرم ابوسالم در جنوب شرق شهر رفح را برای هفتمین روز بدون اجازه ورود کمک ها و تردد بیماران و مجروحان بسته است.

در خان یونس نیز ارتش رژیم اشغالگر شهرک «القراره» را با انجام حملات هوایی هدف قرار داد.

همزمان با حملات به جنوب نوار غزه، مرکز این باریکه نیز از جنایات رژیم صهیونیستی بی نصیب نماند.

لحظه تلخ وداع مادر فلسطینی با فرزند شهیدش در غزه

جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی مرکز پزشکی «بیسان» در اردوگاه «البریج» در مرکز نوار غزه را بمباران کردند.

این حمله منجر به شهادت و زخمی شدن دست کم چهار فلسطینی شد.

پیکر یک شهید نیز از زیر آوار حملات به منطقه «البیدر» در جنوب چهارراه «نتزاریم» واقع در شمال اردوگاه «النصیرات» بیرون کشیده و به بیمارستان «شهدای الاقصی» منتقل شد.

ادامه درگیری ها در محله الزیتون

اما در استان غزه و شمال نوار غزه نیز همچنان حملات و درگیری ها میان رزمندگان مقاومت و ارتش رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

طبق این گزارش، حملات صهیونیست ها به محله «الزیتون» در جنوب شهر غزه برای پنجمین روز متوالی ادامه دارد و همزمان حملات هوایی شدیدی به این محله انجام شد که چندین خانه را هدف قرار داد و منجر به شهادت هفت فلسطینی شد.

حمله جنگنده های رژیم صهیونیستی به محله «الصبره» در جنوب شهر غزه نیز منجر به شهادت سه عضو خانواده «الحمامی» شد.

در نتیجه بمباران یک خانه در محله «الشجاعیه» در شرق شهر غزه نیز یک زن به شهادت رسید و 10 تن دیگر نیز زخمی شدند.

در جبالیا واقع در شمال نوار غزه نیز نیروهای اشغالگر با انجام حملاتی به خیابان «السکه»، مرکز این اردوگاه و «بیت لاهیا» به عملیات وحشیانه خود ادامه دادند.

این حملات منجر به شهادت ده ها فلسطینی از جمله 17 عضو طایفه «عسلیه» شد.

در همین راستا، شبکه الجزیره گزارش داد که نیروهای ارتش رژیم اشغالگر صدها فلسطینی را وادار به ترک اردوگاه جبالیا کرده اند.

فلسطینی ها درحال ترک اردوگاه جبالیا

طبق گزارش این شبکه، نیروهای رژیم صهیونیستی همچنین خودروهای امدادی و آمبولانس ها که درصدد امدادرسانی در داخل اردوگاه جبالیا بودند را هدف حملات خود قرار دادند.

مدیر امداد رسانی خدمات پزشکی در شمال غزه به الجزیره گفت: بیش از 20 شهید و ده ها زخمی را از اردوگاه جبالیا بیرون کشیدیم. نمی توانیم به تعداد زیادی از شهدا در این اردوگاه دسترسی داشته باشیم.

خبرنگار الجزیره هم گفت: نیروهای اشغالگر به یورش خود در داخل اردوگاه جبالیا ادامه می دهند و به مراکز پناهگاهی در این اردوگاه حمله کرده و آوارگان را مجبور به ترک آنجا می کنند.

تشدید قحطی و گرسنگی

همزمان با ادامه جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی و در سایه بسته بودن گذرگاه ها از زمان حمله به رفح، قحطی و گرسنگی بار دیگر در استان غزه و شمال نوار غزه تشدید شده است.

طبق گزارش رسانه های فلسطین، چند روزی است که هیچ کمکی وارد استان غزه و شمال نوار غزه نشده است.

خبرگزاری معا در این باره گزارش داد که استان غزه و شمال نوار غزه از کمبود بسیار شدید کالاهای اساسی رنج می برند.

ادامه ضربات رزمندگان مقاومت به صهیونیست ها

همزمان با تلاش ارتش رژیم صهیونیستی برای نفوذ به مناطق بیشتر در غزه عملیات مقاومت فلسطین نیز ادامه دارد و در همین راستا منابع رسانه ای صبح امروز از حملات راکتی از غزه به شهرک های صهیونیست نشین مجاور این باریکه خبر دادند.

طبق این گزارش، آژیرهای خطر در شهرک «مفلاسیم» در مجاورت نوار غزه به صدا درآمده است.

برخی منابع نیز اعلام کرده اند که درگیری های شدیدی میان رزمندگان مقاومت و نظامیان صهیونیست در شرق شهر رفح در جریان است.

گردان های شهید عزالدین القسام در بیانیه ای در این باره اعلام کرد: مجاهدین ما در شرق «خیابان جورج» در محور شرق شهر رفح وارد یک درگیری شدید با نظامیان دشمن شده اند.

گردان های القسام اعلام کرد که یک نفربر رژیم صهیونیستی را در شرق رفح با راکت «یاسین 105» هدف قرار داده و ان را منهدم کرده است.

پایان خبر کوبار

جنایت در اردوگاه جبالیا در پی یورش اشغالگران/ حملات سهمگین مقاومت به صهیونیست ها در رفح

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنایت در اردوگاه جبالیا در پی یورش اشغالگران/ حملات سهمگین مقاومت به صهیونیست ها در رفح" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنایت در اردوگاه جبالیا در پی یورش اشغالگران/ حملات سهمگین مقاومت به صهیونیست ها در رفح"، کلیک کنید.