تهرانی ها پیشتاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار کوبار، فوتبال ایران در سطح ملی با میانگین سنی بالایی مواجه است و به گفته اکثر کارشناسان باشگاه های لیگ برتری وظیفه پرورش و استفاده از استعدادها را دارند تا رفته به رفته بازیکنان جوان به تیم ملی اضافه شوند و شاهد نسلی جوان در فوتبال ملی باشیم. در میان باشگاه های لیگ برتری، تیم های هوادار، پیکان، پرسپولیس، استقلال تهران از تهران، شمس آذر از قزوین و صنعت نفت از خوزستان از دروازه بانان زیر 23 سال در ترکیب تیم های خود در فصل بیست و سوم استفاده کرده اند که نشان از ظهور پدیده های جوان در فوتبال ایران باشیم.

تهرانی ها پیش تاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران

امیررضا رفیعی – پرسپولیس

پس از مصدومیت علیرضا بیرانوند در اردوی تیم ملی فوتبال، کادر فنی پرسپولیس با اعتماد به امیررضا رفیعی 22 ساله از این دروازه بان در 3 دیدار پیاپی در لیگ برتر برابر گل گهر، پیکان و صنعت نفت آبادان استفاده کرد که این دروازه بان جوان به خوبی جواب اعتماد مربیان پرسپولیس را داد و در هر 3 بازی موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شد. رفیعی پیش از این نیز و در دیدار با ذوب آهن که علیرضا بیرانوند به دلیل محرومیت در آن غایب بود در درون چهارچوب دروازه تیمش ایستاد و گلی دریافت نکرد.

رفیعی اما در بازی با آلومینیوم اراک در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی 4 بار دروازه خود را باز شده دید تا رکورد کلین شیت او به پایان برسد. البته رفیعی با 4 کلین شیتی که در لیگ برتر داشت نام خود را به عنوان اولین دروازه بان تاریخ لیگ برتر به ثبت رساند که توانسته در 4 بازی ابتدایی خود گلی از بازیکنان حریف دریافت نکند.

تهرانی ها پیش تاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران

آرشا شکوری – هوادار

آرشا شکوری که سابقه حضور در تیم های پایه استقلال تهران را دارد در ابتدای فصل مورد توجه باشگاه هوادار قرار گرفت و با عقد قراردادی راهی این تیم شد. در حالی که شکوری فرصت حضور در ترکیب هوادار در رقابت های لیگ برتر را نداشته اما این دروازه بان در جام جهانی نوجوانان همراه تیم ایران خوش درخشید و نگاه خیلی از فوتبال دوستان را به خود جلب کرد. شکوری 20 ساله امیدوار است تا در فصل آینده بتواند حضور در لیگ برتر را هم تجربه کند.

تهرانی ها پیش تاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران

علیرضا جعفرپور – شمس آذر

علیرضا جعفرپور در این فصل و همراه با تیم شمس آذر خوش درخشیده و در 22 بازی لیگ برتر در درون دروازه تیمش ایستاده تا بیشترین تعداد حضور بازی در لیگ برتر را در بین دروازه بانان زیر 23 سال داشته باشد. او در این فصل تاکنون 8 کلین شیت داشته و تنها دو کلین شیت کمتر از علیرضا بیرانوند دروازه بان شماره یک تیم ملی و پرسپولیس داشته است.

جعفرپور 23 ساله است و با توجه به سابقه ای که در لیگ برتر داشته می تواند به زودی به اردوی تیم ملی هم دعوت شود تا انگیزه دروازه بانان جوان حفظ شود. از جعفرپور حتی می توان به عنوان یکی از پدیده های فصل بیست و سوم نیز یاد کرد.

تهرانی ها پیش تاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران

محمدرضا خالدآبادی – استقلال تهران

خالدآبادی فصل گذشته با پیراهن هوادار خوش درخشید و جز دروازه بانان برتر لیگ بود و توانست نظر مثبت مسیولان باشگاه استقلال را به خود جلب کند و در پایان فصل بیست و دوم با عقد قراردادی راهی استقلال و شاگرد جواد نکونام شد. با توجه به حضور سید حسین حسینی به عنوان دروازه بان شماره یک استقلال، خالدآبادی در لیگ برتر برای استقلال تاکنون بازی نکرده است. در دیدار هفته بیست و پنجم لیگ برتر که آبی های پایتخت باید در تبریز رو در روی تراکتور قرار گیرند، به دلیل محرومیت حسینی، خالدآبادی در چهارچوب دروازه استقلال خواهد ایستاد و باید دید او می تواند در اولین بازی خود برای این تیم موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شود یا خیر. خالد آبادی در نیم فصل قصد داشت برای گذراندن خدمت مقدس سربازی راهی ملوان شود که با مخالفت کادر فنی استقلال در این تیم باقی ماند. او 22 ساله و امیدوار است تا با درخشش در برابر تراکتور در سایر دیدارهای باقی مانده تا پایان فصل نیز در درون چهارچوب دروازه استقلال بایستد.

تهرانی ها پیش تاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران

محمدرضا دیناروند – پیکان

دیناروند که به عنوان دروازه بان سوم تیم پیکان پس از محمد ناصری و ایمان صادقی محسوب می شود اما در این فصل و در جام حذفی توسط رضا عنایتی به کار گرفته شد تا این دروازه بان 21 ساله نیز شانس تجربه بازی برای پیکان در یک دیدار رسمی را داشته باشد. دیناروند در بازی با مس رفسنجان در مرحله یک هشتم نهایی در درون دروازه پیکان ایستاد و واکنش های خیلی خوبی داشت و بارها مانع از باز شدن دروازه تیمش شد. او امیدوار است تا در فصل آینده شانس بیشتری برای بازی کردن به دست آورد تا خود را بیش از پیش به فوتبال ایران معرفی کند.

تهرانی ها پیش تاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران

پیام پارسا – صنعت نفت

یکی دیگر از دروازه بانان جوانی که در این فصل توانسته مورد اعتماد کادر فنی تیمش قرار گیرد، پیام پارسا دروازه بان 21 ساله صنعت نفت آبادان است. او پس از جدایی «فهد طالب» در درون دروازه صنعت نفت قرار گرفت و تاکنون 15 بازی برای تیمش انجام داده و توانسته یک کلین شیت به نام خود به ثبت برساند. پارسا با اینکه عملکرد درخشانی در بسته نگه نداشتن دروازه تیمش نداشته اما در دیدارهای مختلف بارها مانع از ورود توپ به دروازه نفت شده است و امیدوار است تا با بقای صنعت نفت در لیگ برتر در فصل آینده به عنوان دروازه بان شماره یک این تیم به میدان برود.

تهرانی ها پیشتاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تهرانی ها پیشتاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تهرانی ها پیشتاز ظهور دروازه بانان جدید در فوتبال ایران – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.