تنور جشنواره فجر با دل و جگر و قلوه داغ شد/ حرکات موزون با موزیک مایکل جکسون!

فجر 42 از نگاه کوبار| رونوشت برای مسیولان شهری؛

تنور جشنواره فجر با دل و جگر و قلوه داغ شد حرکات موزون با موزیک مایکل جکسون!

انتظار می رفت در ایام مقارن جشنواره بین المللی تیاتر فجر شور و حال بیشتری در محوطه تیاتر شهر تا پهنه رودکی با تبلیغات محیطی و شهری صورت بگیرد؛ اما گویا این بار شهرداری در بی توجهی به سر می برد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری کوبار، شب دوم جشنواره بین المللی تیاتر فجر نیز با اجرا های مخلتف در سالن های تیاتر گذشت، اما گویا در محوطه و دیگر فضا های اطراف سالن های نمایش هیچ خبری از تبلیغات شهری برای جشنواره وجود ندارد، این طور شاید بهتر بتوان گفت که دستفروش ها بساط پررونق تری از تیاتری ها دارند!

بوی دود دل و جگر و قلوه و جوجه کباب بیشتر مردم را جذب خود می کند تا جشنواره فجر!

فضای اطراف تیاتر شهر بدون هیچ تبلیغات محیطی برای اجرای نمایش ها دایر است، حتی سکوی اجرای تیاتر خیابانی نیز در این فضا تعبیه نشده است، مگر اینکه مردم در جایی جمع شده باشند و بقیه مطلع شوند که در اینجا نمایشی بر پاست! سایر سالن های نمایشی از ایرانشهر، مولوی و سنگلج نیز همین شرایط را دارند.

یکی از حواشی دومین شب جشنواره فجر کنسل کردن اجرای گروه نمایشی عراقی با عنوان «بازدید از گلوذا» به کارگردانی ابراهیم هانون است که قرار بود سوم بهمن ماه در تالار اصلی تیاتر شهر به اجرا برود، اما کارگردان با ارسال نامه ای مشکلات بوروکراتیک را بهانه کرده و اجرا را کنسل کرد. حال قرار است امشب به جای نمایش عراقی، همان نمایش هملت کشور ارمنستان روی صحنه تالار اصلی تیاتر شهر رود.

نکته دیگر درباره نمایش «خاطرات یک دلقک» به کارگردانی محمدجواد شریفی است که پس از رفع اصلاحات و رفع ایراداتی به جشنواره تیاتر فجر بازگشت و بلیت فروشی آن آغاز شد. این نمایش قرار است ششم بهمن در تالار محراب به صحنه برود.  

پیش از برپایی جشنواره فجر مطرح شده بود که قرار است حریم تیاتر شهر در بخش هایی ایجاد شود، اما فعلا تا اینجای جشنواره شاهد هیچ تغییراتی اطراف محوطه تیاتر شهر نیستیم.

نخستین نمایش تالار وحدت در جشنواره فجر، «تروما» از احمد سلیمانی است که امشب، سوم بهمن ساعت 19 به صحنه میرود، این نمایش پیش از جشنواره نیز در تالار وحدت اجرا میشد. سایر نمایش ها «هملت» در دو سانس 17 و 20 در تالار اصلی تیاتر شهر، «فاتحان قلعه های رفته بر باد» از مسعود غیاثی در دو سانس 18 و 20/30 در تالار چهارسو و «دور» از وحید نفر در ساعت 18/30 درسالن قشقایی و «بیهوده» از یاسین رضوی از گرگان به صحنه تالار سایه تیاتر شهر می رود.

نمایش های «بیرون پشت در» از محمد اسماعیلی بیگی ازمشهد و «کابوس های شازده اجباری» از افشین زمانی از تهران به دو تالار ناظرزاده و سمندریان تماشاخانه ایرانشهر رفته. «در انتظار گودو» علیرضا حاجی بابایی از تهران و «خفگی» شهرام سلطانی از اراک به صحنه مولوی رسیدند.

تالار حافظ نمایش «کابوس نامه اهل هوا» به کارگردانی علیرضا داوری از بندرعباس در دو سانس 18 و 20/30 و سنگلج نمایش «زال و رودابه» از صفرعلی قربان زاده از تاجیکستان» را در دو سانس روی صحنه خواهدداشت. تالار هنر نیز دو نمایش «نگاتیو» و «مغازه شماره 13» و «مارسی نوزده نود و شیش» در تالار محراب اجرا خواهد شد.

حرکات موزون با موزیک مایکل جکسون!

نکته دیگر نمایش «هملت» ارمنستان با پرفورمنس بود که این نمایش در بخش هایی قطعاتی از موزیک های مایکل جکسون را با حرکات موزون اجرا کرد و این هیچ ارتباطی به اصل نمایشنامه هملت نداشت، با وجود اینکه می توانیم بگوییم تلفیقی از هملت را در یک کار پانتومیم شاهد بودیم اما ارتباط آن با رقص خواننده آمریکایی امری نامتجانس به شمار می رود!

چهل و دومین جشنواره تیاتر فجر تا دوازدهم بهمن ماه در سالن های تیاتر تهران برگزار می شود.

تنور جشنواره فجر با دل و جگر و قلوه داغ شد/ حرکات موزون با موزیک مایکل جکسون!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تنور جشنواره فجر با دل و جگر و قلوه داغ شد/ حرکات موزون با موزیک مایکل جکسون!" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تنور جشنواره فجر با دل و جگر و قلوه داغ شد/ حرکات موزون با موزیک مایکل جکسون!"، کلیک کنید.