تلاش حداکثری وزارت بهداشت برای حفظ کرامت مادری و فرزندآوری ارزان و آسان

تلاش حداکثری وزارت بهداشت برای حفظ کرامت مادری و فرزندآوری ارزان و آسان

وزیر بهداشت با اشاره به اقداماتی مانند ارایه رایگان خدمات زایمان طبیعی، پوشش بیمه ای 90 درصدی درمان ناباروری، پیشگیری و مقابله با سقط عمدی جنین و … در راستای قانون جوانی جمعیت، گفت: وزارت بهداشت تلاش حداکثری خواهد نمود تا کرامت مادری را ارج نهد و فرزندآوری با خدماتی ارزان، آسان و کریمانه در حوزه سلامت، به کام ملت شیرین شود.

به گزارش کوبار، دکتر بهرام عین اللهی به مناسبت سی ام اردیبهشت ماه روز ملی جمعیت پیامی صادر کرد. در پیام وزیر بهداشت آمده است:« جمعیت، این عامل مهم در پیشرفت جامعه انسانی و این شاخص پویایی زندگی بشری، پیش نیازی برای حفظ استقلال و تحقق امنیت کشور است.

امروز که پدیده کهنسالی جمعیت در دنیا تبدیل به بحرانی روزافزون در مسیر توسعه کشورها شده است، جوانی جمعیت می تواند تبدیل به شاخص توسعه کشورها شود.

اکنون در آستانه سومین سال اجرای قانون مترقی حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، بر این باور هستیم که تلاش برای حفظ و ارتقا جوانی جمعیت، اولویت راهبردی و سیاست حیاتی جمهوری اسلامی ایران در سال های پیش روست و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اقداماتی از قبیل رایگان بودن آموزش های هنگام ازدواج، ارایه رایگان خدمات زایمان طبیعی، پوشش بیمه ای 90 درصدی درمان ناباروری، پرداخت کارانه پلکانی (رویش) مشاوره فرزندآوری به کلیه ارایه دهندگان خدمت و پیشگیری و مقابله با سقط عمدی جنین تلاش حداکثری خواهد نمود تا کرامت مادری را ارج نهد و فرزندآوری با خدماتی ارزان، آسان و کریمانه در حوزه سلامت، به کام ملت شریف ایران پیش از پیش شیرین شود.

همچنین معتقدیم که در مسیر فرهنگ سازی جمعیتی، نیازمند یاری مستمر و سامان مند گروه های مردمی و نخبگان فعال در حوزه جمعیت هستیم.

ضمن گرامیداشت و تبریک روز ملی جمعیت و با شعار «سهم من از جوانی ایران»، تلاش های کنش گران حوزه جمعیت و همکاران گرانقدری که در مسیر جوانی جمعیت کشور قدم بر می دارند را ارج می نهم.

 امید است با تلاش همگانی در اجرای «قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»، این سرمایه بزرگ انسانی حفظ شود تا آینده درخشانی برای ایران عزیز در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی رقم بخورد.»

پایان خبر کوبار

تلاش حداکثری وزارت بهداشت برای حفظ کرامت مادری و فرزندآوری ارزان و آسان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش حداکثری وزارت بهداشت برای حفظ کرامت مادری و فرزندآوری ارزان و آسان" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش حداکثری وزارت بهداشت برای حفظ کرامت مادری و فرزندآوری ارزان و آسان"، کلیک کنید.