تصور اشتباه عموم از فشار خون طبیعی

تصور اشتباه عموم از فشار خون طبیعی

آفتاب‌‌نیوز :

فشار خون بالا که به عنوان بیماری فشار خون نیز شناخته می‌شود، یک عامل خطر اصلی برای بیماری قلبی و سکته است. تحقیقات نشان داده است، اکثر مردم محدوده طبیعی یا سالم فشار خون را نمی‌دانند و این دلیلی برای نگرانی جدی است.

در مطالعه جدید در ایالات متحده، محققان دریافتند: ۶۴ درصد از مردم به درک خود از اعداد فشار خون اطمینان دارند، اما جالب اینجاست که فقط ۳۹ درصد واقعاً می‌دانند که فشار خون طبیعی یا سالم چیست. چنین اطلاعات نادرست و درک کاذب می‌تواند مضر باشد، زیرا ممکن است افراد را از مراجعه به پزشک برای درمان فشار خون بالا باز می‌دارد.

برای کاهش خطر حملات قلبی و سکته مغزی، درک میزان فشار خون بسیار مهم است. این امر به ویژه برای بیماران مبتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی، بیماری کلیوی و دیابت صادق است.

محققان توضیح می‌دهند: فشار خون با دو عدد گزارش می‌شود. اولین عدد فشار خون سیستولیک شما است که فشار در شریان‌ها را هنگام ضربان قلب اندازه گیری می‌کند. عدد دوم، فشار خون دیاستولیک است که فشار موجود در شریان‌های شما را بین ضربان‌های قلب اندازه گیری می‌کند.

فشار خون طبیعی یا سالم برای بزرگسالان کمتر از ۱۲۰٫۸۰ میلی متر جیوه است. این میزان یک واحد اندازه گیری است که از مانیتور‌های فشار خون اولیه نشات می‌گیرد که به بررسی میزان فشار خون شما می‌تواند ستونی از جیوه مایع را فشار دهد.

به گفته پزشکان، مرحله اول فشار خون بالا که مرحله پایین فشار خون بالا است از ۱۳۰٫۸۰ شروع می‌شود. مرحله دوم فشار خون بالا که مرحله شدیدتر فشار خون بالا است، از ۱۴۰٫۹۰ شروع می‌شود. هر دو اعداد بسیار مهم هستند، زیرا هر افزایش ۲۰ میلی متری جیوه در فشار خون سیستولیک، یا ۱۰ میلی متر در فشار خون دیاستولیک، احتمال مرگ در اثر حمله قلبی یا سکته مغزی را دو برابر می‌کند.

محققان پیشنهاد می‌کنند: برای جلوگیری از درک کاذب، در هر ملاقات با پزشک در مورد فشار خون خود بپرسید و معنی اعداد را دریابید. اگر فشار خون شما بالاتر از حد طبیعی یا سالم است، با پزشک خود صحبت کنید و از او در مورد استراتژی‌های کاهش فشار خون بپرسید. از یک رژیم غذایی سالم شامل سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، محصولات لبنی کم چرب، مرغ و ماهی بدون پوست، آجیل و حبوبات و روغن زیتون که همگی برای قلب شما مفید هستند، استفاده کنید. مصرف نمک را کاهش دهید که باعث افزایش فشار خون می‌شود و طبق دستورالعمل‌های غذایی روزانه بیش از ۲۳۰۰ میلی‌گرم سدیم مصرف نکنید. همچنین الکل مصرف نکنید و تا می‌توانید فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید و وزن سالم را حفظ کنید.

محققان همچنین توصیه می‌کنند:استرس را مدیریت کنید که برای فشار خون شما مضر است و اگر سیگار می‌کشید، همین حالا آن را ترک کنید. گفتنی است که فشار خون بالا یک قاتل خاموش است بنابراین فعال بودن و دانستن فشار خون دقیق می‌تواند نجات دهنده باشد.

منبع: سیناپرس

تصور اشتباه عموم از فشار خون طبیعی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصور اشتباه عموم از فشار خون طبیعی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصور اشتباه عموم از فشار خون طبیعی"، کلیک کنید.