ترامپ اعضای ناتو را تهدید کرد/ پول نمی دهیم

ترامپ اعضای ناتو را تهدید کرد/ پول نمی دهیم

به گزارش کوبار به نقل از کوبار «دونالد ترامپ» رییس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه ای با مجله «تایم» که سه شنبه منتشر شد، بر اصرار ماه گذشته خود مبنی بر اینکه تل آویو باید «جنگ را به پایان برساند» قبل از آنکه هرگونه حمایت بین المللی را از دست بدهد، ایستاد.

ترامپ گفت: «فکر می کنم که اسراییل یک کار بسیار بد در حوزه روابط عمومی انجام داده است. فکر می کنم ارتش اسراییل نباید هر شب تصاویری از ساختمان های فروریخته و بمباران بفرستد.»

او در پاسخ به این سوال که آیا او تعلیق یا اعمال شروطی برای کمک نظامی ایالات متحده به رژیم صهیونیستی را به منظور پایان دادن به جنگ در نظر دارد، گفت «خیر.»

تهدید ناتو

در جریان گفت وگو با مجله تایم، ترامپ همچنین خطاب به اعضای ناتو گفت آنها را به حال خود رها می کند، مگر اینکه آنها هزینه های نظامی خود را افزایش دهند.

دونالد ترامپ به اعضای ناتو هشدار داده است که در صورت پیروزی در دور دوم ریاست جمهوری، آن ها «دست تنها» خواهند بود، مگر اینکه هزینه های نظامی خود را افزایش دهند. رییس جمهور سابق ایالات متحده و نامزد سال 2024 گفت که پیام او به این ایتلاف نظامی این است: «اگر نمی خواهید هزینه کنید، پس خودتان هستید و خودتان.»

ترامپ که مدت هاست شکایت می کند که «ایالات متحده بار مالی ناروایی را در ناتو به دوش می کشد»، قبلا ماده پنج این معاهده، یعنی اصل دفاع جمعی ایتلاف را زیر سوال برده است.

در اوایل سال جاری، او بیشتر از این پیش رفت و گفت روسیه می تواند با متحدان ناتو که به اندازه کافی برای دفاع جمعی هزینه نکرده اند، «هر کاری که می خواهد انجام دهد.» ترامپ در مصاحبه مفصل خود با مجله تایم گفت هنوز روی حرفش هست.

یک اقیانوس فاصله

این سیاستمدار 77 ساله گفت، اگر در انتخابات نوامبر دوباره کاخ سفید را به دست بگیرد، ادامه کمک های ایالات متحده به اوکراین مشروط به این خواهد بود که اروپا با این کمک ها مطابقت کند. واشنگتن تاکنون بیش از 100 میلیارد دلار، با حمایت جو بایدن و حمایت دو حزب اصلی کنگره، کمک به اوکراین ارسال کرده است.

ترامپ می گوید: «ما یک اقیانوس بین خودمان داریم، آنها هیچی.»

ترامپ نگفت که آیا به همه کمک های مالی آمریکا پایان می دهد یا خیر، اما گفت: «تا زمانی که اروپا شروع به برابری نکند، پول نمی دهیم. اگر اروپا قرار نیست پول بپردازد، چرا ما باید پرداخت کنیم؟ آنها بسیار بیشتر تحت تاثیر قرار می گیرند. ما یک اقیانوس بین خودمان داریم، آنها نه.»

رییس جمهور سابق آمریکا همچنین اشاره کرد که در صورت پیروزی در دور دوم ریاست جمهوری، در حمایت نظامی دیرینه آمریکا از تعدادی از متحدان کشورش تجدیدنظر خواهد کرد. او پیشنهاد کرد که می تواند نیروهای آمریکایی را که با هدف بازدارندگی علیه نظام کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در کره جنوبی مستقر هستند، خارج کند.

ترامپ گفت که تدابیر فعلی «هیچ معنایی ندارد. چرا ما باید از کسی دفاع کنیم؟ و ما در مورد یک کشور بسیار ثروتمند صحبت می کنیم.»

311311

ترامپ اعضای ناتو را تهدید کرد/ پول نمی دهیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترامپ اعضای ناتو را تهدید کرد/ پول نمی دهیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترامپ اعضای ناتو را تهدید کرد/ پول نمی دهیم"، کلیک کنید.