تامین بخش زیادی از نهاده ها در سال جاری/ نباید افزایش قیمت گوشت صورت گیرد

تامین بخش زیادی از نهاده ها در سال جاری/ نباید افزایش قیمت گوشت صورت گیرد

قایم مقام وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به تامین نهاده های مورد نظر تولیدکنندگان گوشت و مرغ، با توجه به شرایط جهانی، درباره قیمت گوشت در بازار گفت که در سطح خرده فروشی نباید افزایش قیمت صورت گیرد، در حال حاضر تمرکزمان رونق و جهش تولید است.

به گزارش کوبار، علیرضا پیمان پاک با بیان اینکه 15 درصد نیاز کشور به صورت واردات تامین می شود، گفت: این میزان گوشت در یک سال گذشته وارد شد و در دسترس بود که بخش عمده آن گوشت منجمد است و از یک ماه و نیم پیش نیز با قیمت 310 هزار تومان عرضه می شود.

وی به افزایش عرضه در نوروز اشاره کرد و گفت: بیش از 85 درصد نیاز کشور از گوشت تولید داخل تامین می شود. همچنین در بخش دام سنگین با تولیدات صنعتی رو به رو هستیم و واردات گوشت منجمد و دام هم از پاکستان و برزیل صورت می گیرد و رنج قیمتی آن مصوب است.

پیمان پاک علت افزایش قیمت گوشت را خشکسالی، حذف ارز 4200 تومانی و افزایش قیمت نهاده ها عنوان کرد.

قایم مقام وزیر جهادکشاورزی با اشاره به مشکل تولید کننده های خرد در تامین نقدینگی گفت: وزارت جهاد در قالب طرح های عشایری و تولید قراردادی تلاش کرد این مسیله ترمیم شود.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، افزود: آن چه بر عهده بخش بازرگانی است، تامین گسترده نهاده ها است که بخش قابل توجهی از آن تامین شده و امسال هم در زمینه مرغ و گوشت این نهاده ها تا اردیبهشت تامین است.

قایم مقام وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد که امسال با بحرانی در زمینه تامین نهاده روبرو نباشیم و اگر مسیله جهانی به وقوع نپیوندد، نهاده ها به موقع تامین خواهد شد که در این صورت تولید کننده هم اطمینان خاطر خواهد داشت.

پیمان پاک از تنظیم بودن بازار خبر داد و گفت: در میدان بهمن و سایر میادین شاهد تغییر قیمت نبودیم و سازمان حمایت نیز باید بر خرده فروشی ها نظارت کند. زیرا در سطح خرده فروشی نباید افزایش قیمت صورت گیرد. البته در فضای مجازی جنجال هایی صورت می گیرد اما تمرکز ما در زمینه گوشت قرمز، رونق و جهش تولید است.

قایم مقام وزیر جهادکشاورزی درباره تخصیص ارز حمایتی نیز گفت: تمام نهاده حوزه پروتیین  ارز 28 هزار و 500 تومانی دریافت می کنند و ما به جز عرصه جهانی شاهد تغییری نیستیم.

پیمان پاک افزود: اتحادیه ها از نحوه تامین نهاده اظهار رضایت کردند و امیدواریم کسانی که وظیفه هم افزایی دارند، با ایجاد جهش در تولید به ثبات قیمتی کمک کنند.

پایان خبر کوبار

تامین بخش زیادی از نهاده ها در سال جاری/ نباید افزایش قیمت گوشت صورت گیرد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین بخش زیادی از نهاده ها در سال جاری/ نباید افزایش قیمت گوشت صورت گیرد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین بخش زیادی از نهاده ها در سال جاری/ نباید افزایش قیمت گوشت صورت گیرد"، کلیک کنید.