بیرانوند ستون پرسپولیس است ولی خلاء او حس نمی شود!

سپهر ستاری: هفته بیست وپنجم لیگ برتر امروز در شرایطی با برگزاری 7 مسابقه به پایان می رسد که 4 تیم مدعی و بالانشین جدول در این هفته به مصاف هم خواهند رفت. از ساعت 17 امروز تراکتور در تبریز میزبان استقلال است و از ساعت 19:30 هم پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به مصاف سپاهان خواهد رفت. نتایج این هفته از لیگ برتر نقش زیادی در تعیین قهرمان دارد و کوچک ترین لغزشی از سوی تیم ها می تواند سرنوشت این فصل را تغییر دهد. در حال حاضر استقلال و پرسپولیس با 53 و 52 امتیاز تیم های اول و دوم لیگ برتر هستند و 2 بخت اصلی قهرمانی محسوب می شوند. تیم های سپاهان و تراکتور هم با 45 و 40 امتیاز گرچه روی کاغذ هنوز شانس قهرمانی دارند ولی بعید است بتوانند خودشان را به سرخابی های پایتخت برسانند.

محمدرضا مهدوی، بازیکن اسبق استقلال، پرسپولیس و سپاهان در گفتگو با کوبار درباره دیدارهای امروز لیگ برتر صحبت کرده است:

پرسپولیس امروز در یکی از حساس ترین بازی های نیم فصل دوم خود به مصاف سپاهان می رود. شرایط این تیم در بازی امروز را چطور می بینید؟

پرسپولیس با وجود شرایط ایده آلی که برای تکرار قهرمانی در جام حذفی داشت ولی با یک اتفاق غیرقابل پیش بینی حذف شد و به همین خاطر امروز با تمام وجود می آید که سپاهان را شکست دهد و در کورس قهرمانی بماند. سپاهان هم می خواهد جایگاه خود برای کسب سهمیه آسیایی را حفظ کند و رقیبی به نام تراکتور هم دارد و نمی خواهد امتیاز از دست دهد. سپاهان در هفته های اخیر چند نتیجه بد گرفت ولی در نیم فصل اول انقدر خوب نتیجه گرفته که در بالای جدول است و در بازی امروز هم می خواهد یک اتفاقی را رقم بزند که بتواند جایگاهش را حفظ کند.

به نظر شما شکست مقابل آلومینیوم روی روحیه بازیکنان پرسپولیس در بازی امروز تاثیر منفی نمی گذارد؟

تیم های بزرگ خیلی سریع خودشان را ریکاوری می کنند و پرسپولیس هم در این قضیه زبانزد است. اتفاقی که برای پرسپولیس رخ داد شاید تلنگری بود که لیگ را جدی تر دنبال کنند و برای قهرمانی بیشتر تلاش کنند و رقیبی مثل استقلال را کنار بزنند.

علیرضا بیرانوند هم گویا همچنان مصدوم است و شاید باز هم نتواند بازی کند. غیبت او چقدر روی شرایط پرسپولیس تاثیرگذار است؟

امیررضا رفیعی توانست در لیگ برتر جایگاه خود را به دست بیاورد 4 کلین شیت داشته باشد ولی متاسفانه در یک بازی 4 گل خورد که چیزی از ارزش های او کم نکرده است. بیرانوند و پورعلی گنجی ستون های پرسپولیس هستند ولی بقیه نفرات هم نمی گذارند خلاء بازیکنی حس شود. البته گلر اول همیشه بیرانوند بوده که در آسیا حرف اول را زده و رفیعی هم امتحانش را پس داده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد از این بازی هم سربلند خارج می شود.

بیرانوند ستون پرسپولیس است ولی خلاء او حس نمی شود!

امروز یک بازی حساس دیگر هم برگزار می شود و استقلال باید به مصاف تراکتور برود.

این بازی هم خیلی سخت است. استقلال با درایت جواد نکونام صدرنشین لیگ برتر شده ولی کار سختی در بازی امروز دارد و تراکتور تیمی است که فوتبال خوبی بازی می کند و در انتقال توپ قوی است. فقط در بازی با سپاهان و ذوب آهن عملکرد خوبی نداشت ولی در دیگر بازی ها نمره قبولی گرفته و خوب بازی کرده است. این دیدار بسیار نزدیک خواهد بود.

حسینی هم مثل بیرانوند در این هفته غایب است. حکمی که برای او دادند منطقی بود؟

من چون در مسایل حقوقی تخصصی ندارم نمی توانم درباره احکام کمیته انضباطی نمی توانم نظر بدهم. از لحاظ فوتبالی ولی چون بحث کاپیتان و دروازه بان ملی پوش استقلال بود، کاش درایت بیشتری وجود داشت. ما هر کسی را از دست بدهیم، تیم ملی ضعیف خواهد شد که اتفاق خوبی نیست. باید این اتفاقات را بتوانیم بهتر مدیریت کنیم. این فصل هیچ پدیده و جوان خاصی نداشتیم. فقط مسعود شجاعی هفته پیش در جام حذفیاز آرشا شکوری استفاده کرد که من لذت بردم. کاش امثال او بیشتر شوند و مدیرانی بیایند که به مربیان جوان بها بدهند و آن ها هم بتوانند از بازیکنان جوان استفاده کنند. الان پیکان و آلومینیوم هم از جوانان استفاده می کنند. امیدوارم پدیده های بیشتری معرفی شوند.

تراکتور اخیرا روی نیمکت خود دچار تغییر شده و حمید مطهری فعلا هدایت این تیم را بر عهده گرفته و احتمالا یحیی گل محمدی هم راهی تبریز شود. این اتفاق در این مدت کم توانسته شرایط را تغییر دهد؟

حمید مطهری یکی از مربیان خوب است که من این افتخار را داشتم زمان بازی هم تیمی او باشم در نساجی نیز همکار بودیم. از لحاظ فنی و اخلاقی یک جنتلمن و یک مربی حرفه ای است. یحیی گل محمدی هم درایت خود را در پرسپولیس، نفت تهران، ذوب آهن و شهرخودرو اثبات کرده و این 2 نفر مکمل خوبی برای هم هستند. مطمین باشید با این تغییرات کار برای استقلال سخت است ولی آن طرف هم یک جواد نکونام باهوش و کادر فنی خیلی خوب او هستند.

واگذاری استقلال و پرسپولیس هم هفته قبل انجام شد و این 2 باشگاه مالکان جدیدشان را شناختند. نظرتان درباره این تصمیم چیست؟

20 سالی بود که هر سری بحث این واگذاری بود ولی گویا این بار خیلی جدی تر بوده است. فقط ای کاش اتاق فکر قوی تری کنار مدیران باشد که یک سری مشاوران فوتبالی خوبی باشند که اتفاق ناگواری رخ ندهد. همین بحث تغییر نام استقلال هم فرآیندی دارد و به این سادگی نیست و امیدوارم تصمیمات عجولانه ای گرفته نشود. من مخالف تغییر اسم هم نیستم ولی این کار سلسله مراتب دارد. اینکه اسامی اصیل ایرانی برای استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتور استفاده شود خوب است. افتخار می کنیم با فوتبال خلیج فارس را به رخ همگان بکشیم.

بیرانوند ستون پرسپولیس است ولی خلاء او حس نمی شود!

258 258

بیرانوند ستون پرسپولیس است ولی خلاء او حس نمی شود!

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بیرانوند ستون پرسپولیس است ولی خلاء او حس نمی شود!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بیرانوند ستون پرسپولیس است ولی خلاء او حس نمی شود!"، کلیک کنید.