به روز رسانی صنعت ذوب آهن با همراهی دانش بنیان ها

در پاسخ به کوبار مطرح شد؛

به روز رسانی صنعت ذوب آهن با همراهی دانش بنیان ها

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: با توجه به الزام افزایش مشارکت با بخش های علمی کشور، ارتباط با دانشگاه ها از اهداف مهم بخش های صنعتی کشور است تا صنایع مختلف بتوانند به دلیل نیاز بازار داخل و صادراتی، محصولات تولیدی را به روز رسانی کنند. از این رو همکاری و مشارکت با شرکت های دانش بنیان و معاونت علمی ریاست جمهوری از برنامه های تبیین شده در شرکت ذوب آهن اصفهان است.

مهدی کوهی در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی خبرگزاری علم و فناوری کوبار مبنی بر اینکه سهم شرکت های دانش بنیان درتحقق اهداف توسعه تولید چقدر است، گفت: یکی از اولویت های شرکت، تامین ریل داخلی است و در نهایت با توجه به تامین نیاز داخل، محصولات تولیدی به بازارهای هدف صادر می شود.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نمایشگاه بین المللی حمل و نقل و صنایع ریلی گفت: برای صادرات ریل های تولید داخل  در حال رایزنی با کشور های همسایه هستیم. ما آمادگی ساخت هر سفارشی از سوی متروی کلان شهر ها و راه آهن را داریم و محصولات نیز مطابق با استانداردهای سختگیرانه تر از میزان درخواست که سفارش دهنده مورد نظر دارد را  با ضمانت تولید و تحویل می دهیم.   

تعریف پروژه های دانش بنیانی

کوهی تاکید کرد: پروژه ای از نظر معاونت علمی دانش بنیان است که برای بار اول تولید می شود و اگر این تاییده دریافت شود، پروژه قابلیت این را پیدا می کند که به صورت تشریفات و تهاتر رقم پروژه با مالیات بهره مند شود. همین طور با توجه به نوپا بودن دانش بنیان ها پروژه در معاونت علمی ریاست جمهوری بیمه می شود والبته با دارا بودن این خاصیت، همچنان مشتاق به همکاری با دانش بنیان ها و توسعه صنعت کشور هستیم.

ذوب آهن اصفهان

وی گفت: با توجه به نیاز کشور به ارز، سیاست شرکت ذوب آهن اصفهان صادرات محصولات تولیدی است و بیش از 60 درصد محصولات با توجه به تولیدات با فناوری روز و تکنولوژی جدید راهی بازارهای صادراتی می شود.

کوهی ادامه داد: 85 درصد  قطعات مورد نیاز شرکت بدست متخصصان و کارگران این شرکت ساخته می شود. از این جهت آمادگی داریم که قطعات سفاری صنایع مختلف را با علم روز و تکنولوژی بالا تولید کنیم.

وی تاکید کرد: از همین رو در حال رایزنی برای تولید قطعات راه آهنی و پتروشیمی هستیم. همچنین بنا داریم با ارتباط  با دانشگاه ها، سطح علمی تولیدات را به روز رسانی کرده و از پتانسیل دانش بنیان ها و معاونت علمی والبته با توجه به شعار سال، مشارکت مردم در حوزه تولید استقبال کرده و برای افزایش تولیدات و پیشبرد اهداف استفاده می کنیم.

به روز رسانی صنعت ذوب آهن با همراهی دانش بنیان ها

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به روز رسانی صنعت ذوب آهن با همراهی دانش بنیان ها" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به روز رسانی صنعت ذوب آهن با همراهی دانش بنیان ها"، کلیک کنید.