بلینکن: متعهد به تشکیل «کشور فلسطینی» هستیم

بلینکن: متعهد به تشکیل «کشور فلسطینی» هستیم

وزیر خارجه آمریکا گفت: ما متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطینی هستیم که طبق تواففات امنیتی با اسراییل در صلح زندگی می کند.

به گزارش گروه سیاست و جهان خبرگزاری علم و فناوری کوبار؛ روزنامه نیویورک تایمز امروز پنجشنبه به نقل از منابع گمنام مدعی شده که دولت جو بایدن ممکن است به زودی کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.

نیویورک تایمز با وجود این نوشته که در این طرح مقرر خواهد شد که مرز ها و دیگر جزییات مربوط به تشکیل کشور فلسطین بایستی در آینده مشخص شوند. مطابق این ادعا، یکی از روش های آمریکا برای پیشبرد این طرح از طریق معرفی قطعنامه ای در شورای امنیت سازمان ملل است که دست کم توسط واشنگتن وتو نخواهد شد.

نیویورک تایمز این خبر را در چارچوب تحلیلی درباره آنچه به ادعای این روزنامه «تزلزل در روابط میان آمریکا و اسراییل» خوانده شده آورده است. آمریکا در چهار ماهی که از جنگ در غزه می گذرد اصلی ترین حامی اسراییل بوده و به طرق مختلف، از جمله از طریق ارسال تسلیحات و جلوگیری از تصویب قطعنامه های سازمان ملل از اتمام این جنگ جلوگیری کرده است.

متعهد به تشکیل کشور فلسطینی هستیم

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا امروز با انتشار پیامی در فضای مجازی نوشت: ما متعهد به تشکیل کشور مستقل فلسطینی هستیم که طبق تواففات امنیتی با اسراییل در صلح زندگی می کند.

وی افزود: غیرنظامیان در غزه در رنج هستند، بسیاری از زندگی ها از دست رفته اند، گروگان ها هنوز در اسارتند و ما باید به همه اینها پایان بدهیم.

بلینکن: متعهد به تشکیل «کشور فلسطینی» هستیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بلینکن: متعهد به تشکیل «کشور فلسطینی» هستیم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بلینکن: متعهد به تشکیل «کشور فلسطینی» هستیم"، کلیک کنید.