بسته بندی خشکبار چگونه باعث افزایش فروش می شود؟

محصولات شما توسط و یا جعبه مقوایی در کنار ، معمولاً برای حمل و نقل و رساندن آن ها به بازار ضروری است، اما همچنین فرصت بزرگی برای افزایش فروش است. علاوه براین بسته بندی خشکبار با استفاده از عناصر زیبا و منحصربه فرد مانند و که محبوبیت زیادی دارند، برند شما را در بازار بولد کرده و بر تصمیم گیری خرید مشتریان تاثیر می گذارد. طبق یک نظرسنجی، 72 درصد از مصرف کنندگان می گویند که طراحی بسته بندی بر تصمیمات خرید آن ها تاثیر می گذارد. اگر تمرکز کافی روی بسته بندی خود نداشته باشید، فروش بالقوه و فرصت های تبلیغ برند خود را از دست داده اید. بیایید بررسی کنیم که چگونه بسته بندی محصول می تواند بر فروش تاثیر بگذارد و چرا اینقدر مهم است.

بسته بندی خشکبار چگونه باعث افزایش فروش می شود؟

اهمیت بسته بندی چیست؟

آیا بسته بندی محصول مهم است؟ کاملا. بسته بندی نقش های اساسی متعددی را برای شرکت های امروزی و مشتریان آن ها ایفا می کند و نقش های عملی مختلفی را ایفا می کند و همچنین عملکردهای مرتبط با بازاریابی، فروش و آگاهی از برند را ایجاد می کند. یکی از نقش های کاربردی مهمی که بسته بندی ایفا می کند، محافظت از محصولات در حین حمل و نقل و تا لحظه باز کردن بسته توسط مشتری است.

اگر محصول هنگام دریافت مشتری آسیب ببیند، تصور او از شرکت شما نیز آسیب می بیند و احتمالاً باید یا محصول را جایگزین کنید یا پول او را پس دهید. بنابراین یکی از راه هایی که می توانید مانع از آسیب رسیدن به محصول شوید، استفاده از برای پیچیدن محصول در داخل بسته بندی می باشد. بسته بندی باید به راحتی باز شود و طراحی بسته بندی باید حذف محصول را از بسته بندی آسان کند، زیرا این کار باعث می شود تجربه بهتری برای مشتری ایجاد شود.

نقش کاربردی دیگری که بسته بندی ایفا می کند کمک به مصرف کنندگان برای شناسایی محصولات است. بسته بندی باید اطلاعات کافی را از طریق متن، تصاویر و سایر اشکال ارتباطی فراهم کند تا مصرف کننده بتواند به سرعت تشخیص دهد که چه چیزی در بسته وجود دارد. همچنین تفاوت در بسته بندی، مانند رنگ، می تواند برای نشان دادن مدل های مختلف یک محصول در یک برند، مفید باشد.

بسته بندی هایی که شامل عناصر برند مانند لوگوها، رنگ های برند و فونت های برند هستند نیز، می توانند به مشتریان در شناسایی شرکت سازنده محصول کمک کنند. همچنین می تواند به مشتریان جدید کمک کند تا با برند شما آشنا شوند و آگاهی از برند را بهبود بخشند. بسته بندی یک فرصت بزرگ برای آگاهی از برند است و همچنین باید با شخصیت برند شرکتی که محصول را می فروشد مطابقت داشته باشد. بسته بندی شما نیز نقش اساسی در افزایش فروش دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

چگونه بسته بندی می تواند فروش را افزایش دهد

از آنجایی که بیش از هفت نفر از هر 10 خریدار می گویند که بسته بندی بر تصمیمات خرید آن ها تاثیر می گذارد، شرکت ها باید بسته بندی خود را نه تنها از منظر عملکرد، بلکه از دیدگاه بازاریابی و فروش نیز در نظر بگیرند.

بسته بندی چه تاثیری بر فروش دارد؟ هنگامی که مصرف کنندگان با مجموعه ای از انتخاب های محصول در فروشگاه یا خرید آنلاین مواجه می شوند، عامل اصلی در تصمیم گیری آن ها بسته بندی محصول است. هنگام انتخاب محصولی که باید از قفسه خارج شود و خرید را در نظر می گیرد، مصرف کنندگان اطلاعات کمی در کنار بسته بندی دارند، مگر اینکه تحقیقات قبلی انجام داده باشند. بسیاری از خریداران محصولی را با بسته بندی انتخاب می کنند که توجه آن ها را جلب کند. در واقع، اکثر خریداران یک محصول را امتحان کرده اند. زیرا بسته بندی آن توجه آن ها را در آن فروشگاه جلب کرده است و اهمیت استفاده از طرح بسته شما، برای کمک به برجسته شدن محصول شما از رقبا را برجسته می کند.

پس از اینکه مصرف کنندگان کالایی را از قفسه بیرون می آورند، اغلب را می خوانند تا مطمین شوند که محصول مناسب آن هاست. به این ترتیب، اطلاعاتی که روی بسته بندی خود قرار می دهید، نقش مهمی در فرآیند تصمیم گیری مشتریان ایفا می کند. ضروری است که اطلاعات کافی ارایه دهید و این کار را به روشی آسان و قابل فهم انجام دهید. بسته بندی شما اغلب اولین برداشتی است که کسی از شرکت شما می گیرد، و بسیار مهم است که این اولین برداشت را خوب ایجاد کنید.

اگر قیمت طراحی لوگو و بسته بندی شما مناسب باشد و از خدمات یک طراح حرفه ای استفاده کرده باشید،  مشتریان به احتمال زیاد برند و محصولات شما را با کیفیت مرتبط می کنند. به ویژه مهم است که بسته بندی شما به اندازه کافی از محصولات شما محافظت کند. اگر اینطور نباشد، به نظر مشتریان می رسد که به اندازه کافی به محصولات و مشتریان خود اهمیت نمی دهید.

همانطور که قبلا ذکر شد، بسته بندی ابزاری عالی برای افزایش آگاهی از برند است. شما می توانید لوگو و سایر عناصر برند خود را به صورت برجسته روی بسته بندی خود چاپ کنید و خود بسته نیز می تواند عنصری از برند شما باشد. وقتی مشتریان بسته بندی شما را در فروشگاه می بینند، از برند شما آگاه می شوند و دفعه بعد که به محصولی که ارایه می کنید نیاز دارند، بیشتر به شرکت شما فکر می کنند.

بسته بندی حتی می تواند یک ابزار بازاریابی آنلاین موثر باشد. مشتریان ممکن است تصاویری از بسته بندی زیبا و منحصر به فرد که درون یک جعبه زیبا که به زیبایی تزیین شده، را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند، که به افزایش آگاهی از برند شما کمک می کند و به عنوان توصیه ای از مشتری که تصویر را پست می کند، عمل می کند. بنابراین تا جایی که می توانید از عناصر خاص مانند برای بخشیدن جلوه ی بیشتر به بسته بندی خود استفاده کنید.

در یک نظرسنجی، 39 درصد از خریداران آنلاین گفتند که عکس یا ویدیوی یک محصول جدید را به اشتراک گذاشته اند و 60 درصد نیز گفتند که اگر در جعبه ای شبیه به هدیه به جای کالای سنتی قرار داده شود، احتمال بیشتری دارد که این کار را انجام دهند. ویدیوهای باز کردن جعبه های آماده به رنگ قهوه ای، که در آن شخصی بسته محصولی را باز می کند نیز، محبوب هستند.

در میان پاسخ دهندگان در نظرسنجی، 35 درصد گفتند که یک ویدیوی جعبه گشایی را تماشا کرده اند، و 55 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این ویدیو آن ها را متقاعد کرده است که محصول را خریداری کنند. به روزرسانی بسته بندی یا ارایه بسته بندی های محدود یا فصلی می تواند مشتریان فعلی را به خرید دیگری تشویق کند و فروش را در تعطیلات یا زمان های معمولاً کند سال افزایش دهد.

تاثیر بسته بندی محصول بر رفتار خرید مصرف کننده چیست؟

بخشی از دلیلی که بسته بندی می تواند چنین تاثیری بر فروش داشته باشد این است که بر درک مردم از محصولات تاثیر می گذارد. به ویژه رنگ بسته بندی و قیمت طراحی لوگو نقش مهمی در درک شرکت کنندگان از محصولات دارد و نشانه های بازاریابی روی بسته بندی تاثیر قابل توجهی دارد. بر اساس مطالعه ای، بسته بندی محصولات نیز بر احساسات خریداران تاثیر می گذارد. محققان دریافتند که وقتی شرکت کنندگان بسته بندی جذابی را می دیدند، فعالیت مغزی شدیدتری داشتند، از جمله در مناطق مرتبط با پاداش.

از سوی دیگر، دانلود طرح لایه باز بنر بی کیفیت یا بسته بندی غیرجذاب باعث فعالیت در بخش هایی از مغز می شود که با احساسات منفی همراه است. این احساسات احتمالاً بر تصمیمات خرید تاثیر می گذارد. رنگ یکی از جنبه های بسته بندی است که موضوع تحقیقات زیادی بوده است. مطالعات نشان داده اند که رنگ قرمز محرک است و ضربان قلب ما را افزایش می دهد. شکل بسته بندی تاثیر روانی نیز دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بسته بندی خشکبار چگونه باعث افزایش فروش می شود؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بسته بندی خشکبار چگونه باعث افزایش فروش می شود؟"، کلیک کنید.