بزرگ‌ترین پرچم حسینی کشور در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به اهتزاز درآمد

بزرگ‌ترین پرچم حسینی کشور در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به اهتزاز درآمد

آیین برافراشتن بزرگ‌ترین پرچم عزای حسینی کشور با عنوان «سلام بر محرم» در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد برگزار شد.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم وفناوری کوبار، در آستانه ماه محرم سید و سالار شهیدان، بزرگ‌ترین پرچم عزای حسینی کشور با عنوان «سلام بر محرم» به اهتزاز درآمد.

در ابتدای مراسم اهتزاز بزرگ‌ترین پرچم حسینی که با اجرای نجم‌الدین شریعتی به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش شد، خادمان امام رضا (ع) این مراسم را مزین به پرچم حرم رضوی کردند.

سید محمدحسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد در آیین برافراشتن بزرگ‌ترین پرچم عزای حسینی کشور ضمن تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن بهار پر از باران محرم گفت: از خداوند طلب می‌کنیم بهار امسال، بارانی‌تر از هر سالی باشد تا به چشمان‌مان شکوفه‌های زیبا و رنگارنگ صفا و سعادت که سفینه النجاة که سفینه النجاة بشریت است ببیند و سرزمین دل و جان‌مان آنچنان حاصلخیز شود که اگر در تقدیر حیات‌مان تا بهاری دیگر نیز نوشته شده بود لحظه لحظه‌اش را وقف خدمت به ارادتمندان حضرت‌اش کند تا انشالله امضای تایید حضرت مادر (س) و عاقبت بخیری‌مان را دریافت کنیم.

حجازی با اشاره به شهادت آیت الله ابراهیم رییسی و یاران همراهش افزود: «بهار اشک امسال‌مان ۸ کبوتر عاشق دارد که بیش از ۴۰ روز پیش به کربلای ارباب‌مان پر کشیدند تا بار دیگر ثابت کنند کل یوم العاشورا و کل عرض کربلا و کل شهر محرم. یاد و خاطره رییسی عزیزمان و همسفران‌اش تا همیشه زنده است و ما زندگی سراسر صفا و صداقت و خدمت عاشقانه سیدالشهدای خدمت را از یاد نخواهیم برد.

وی با اشاره به روز با اهمیت انتخابات گفت: آزمون سختی در روز جمعه خواهیم داشت و باید با شرکت در انتخابات، سپاه خود را در مهلکه بزرگ تاریخ تعیین کنیم تا همراه و همقدم امام‌مان باشیم و سربازی آماده به خدمت در رکاب‌شان.

در ادامه این مراسم مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران به سخنرانی پرداخت و گفت: هم اکنون که ماه محرم فرا می‌رسد نام و یاد شهدا را بزرگ می‌داریم و امیدواریم با یک حرکت بزرگ اسلامی همانگونه که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و از محرم آغاز شد؛ انقلاب فلسطین نیز به پیروزی برسد.» چمران با تاکید بر آنکه در ایام محرم دعای مسلمین برآورده خواهد شد گفت: در ایام محرم قطعا دعای تمام مسلمین برای آزادی قدس سریع‌تر مستجاب و قدس عزیز به دامان ملت‌های اسلامی بازگردانده خواهد شد.

در ادامه مراسم آیین برافراشتن بزرگ‌ترین پرچم عزای حسینی کشور نیز از دو تن پیرغلامان اهل بیت سید احمد صالحی خوانساری و سید حسین حسینیان تجلیل به عمل آمد و با شعرخوانی احمد بابایی پس از اهتزاز کامل پرچم سیاه «سلام بر محرم» به پایان رسید.

بزرگ‌ترین پرچم حسینی کشور در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به اهتزاز درآمد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگ‌ترین پرچم حسینی کشور در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به اهتزاز درآمد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگ‌ترین پرچم حسینی کشور در منطقه فرهنگی و گردشگری عباس‌آباد به اهتزاز درآمد"، کلیک کنید.