برنامه های اوقات فراغت محله محور تدوین شود – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

برنامه های اوقات فراغت محله محور تدوین شود - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کوبار، سعید شهابی نیا در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورا که با حضور رییس و معاونین سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزار شد، افزود: با توجه به فرارسیدن فصل تابستان و لزوم تدوین برنامه های اوقات فراغت، محور برنامه ها باید مشارکت اجتماعی و محله محوری باشد و شهرداری می تواند با اجرای برنامه های پیش بینی شده در این محلات نقش مهمی را در کاهش آسیب ها ایفا کند.

شهابی نیا با بیان اینکه در طراحی برنامه های اوقات فراغت باید همه اقشار مختلف به ویژه نوجوانان و جوانان در نظر گرفته شوند، اظهار داشت: اگر مدعی تقویت و ایجاد نشاط اجتماعی هستیم، ابتدا باید پایش آسیب های اجتماعی محلات به طور جداگانه انجام و متناسب با آن برنامه ها تدوین و طراحی شود.

شهابی نیا اضافه کرد: دستیابی به اهداف تدوین برنامه های اوقات فراغت و کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند اهتمام دستگاه های اجرایی در عمل به ماموریت های خود در این بخش به ویژه مسایل فرهنگی مرتبط با نوجوانان و جوانان است و در این راستا سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری نیز در تدوین برنامه فرهنگی با دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط باید همکاری داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه لازم است چندین برنامه شاخص فرهنگی، اجتماعی و ورزشی تدوین شود، اضافه کرد: این برنامه ها پرنگ تر در سطح شهر به صورت ویژه اجرا شود.

وی به اجرای طرح موفق سایر شهرها در پایش اجتماعی محلات اشاره کرد و افزود: می توان از تجربه موفق این طرح بهره گرفته و آسیب های اجتماعی محلات را احصا سپس بر اساس آن برنامه های اجتماعی تدوین کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر همدان بر استفاده از ظرفیت رسانه ها در اطلاع رسانی بموقع اقدامات فرهنگی تاکید کرد و گفت: تدوین برنامه های فرهنگی باید پیوسته رسانه ای داشته باشد تا بتوان بازخورد اقدامات را به خوبی دید.

شهابی نیا با بیان اینکه برنامه های خوبی برای اوقات فراغت سال جاری طراحی شده است گفت: انتظار می رود این برنامه ها بر اساس روز و ساعات معینی که تعیین شده برای عموم نیز اطلاع رسانی شود.

وی با اشاره به ظرفیت خوب میدان مرکزی همدان در حوزه گردشگری و اجرای برنامه های فرهنگی دارد، تاکید کرد: هر اقدامی در میدان مرکزی شهر صورت می پذیرد به دیگر نقاط تسری یافته و بازخورد خوبی دارد بر این اساس از ظرفیت این میدان باید استفاده شود.

وی همچنین به انتخابات پیشروی ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: برای روزهای انتخابات لازم است از شیوه های نوین تبلیغات استفاده شود و این از لحاظ زیبایی شهری حایز اهمیت است.

وی با بیان اینکه شهرداری در حوزه تهیه محتوا در امر تبلیغات ضعف دارد، افزود: در این زمینه با برون سپاری می توان بهتر عمل کرد و از توان و ظرفیت شرکت ها و افراد صاحب نظر بهره برد.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر همدان همچنین تاکید کر: شهرداری می تواند با همکاری علوم پزشکی در زمینه شیوع بیماری عمده در همدان اقدامات پایش را جهت شناسایی این بیماری انجام دهد و در خصوص آن اطلاع رسانی مناسب و خوبی صورت پذیرد.

گفتنی است؛ در این جلسه رییس و معاونین سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به ارایه گزارشی از اقدامات و برنامه های این سازمان برای اوقات فراغت پرداختند.

برنامه های اوقات فراغت محله محور تدوین شود – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برنامه های اوقات فراغت محله محور تدوین شود – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برنامه های اوقات فراغت محله محور تدوین شود – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.