بررسی فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی

بررسی فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی

فیفا تصمیم گیری در مورد تعلیق رژیم صهیونیستی از فوتبال جهانی را تا ماه جولای به تعویق انداخت.

به گزارش کوبار، جیانی اینفانتینو، رییس فدراسیون بین المللی فوتبال فیفا در رابطه با محرومیت فوتبال رژیم صهیونیستی گفت که بدنه حاکمه فوتبال جهان باید ابتدا با مشاوران حقوقی خود مشورت کند.

به گزارش نیویورک تایمز، در ابتدا قرار بود فیفا، جلسه ای فوری برای تصمیم گیری در مورد حذف رژیم صهیونیستی از فوتبال جهان برگزار کند که این تصمیم به تعویق افتاد.

درخواست تعلیق اسراییل روز گذشته (جمعه) توسط جبرییل رعجوب، رییس فدراسیون فوتبال فلسطین در یک سخنرانی پرشور در کنگره سالانه فیفا در بانکوک انجام شد. 

رعجوب با استناد به آماری در مورد تاثیر عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه، از فیفا خواست در سمت راست تاریخ بایستد. او با اشاره به تصمیمات قبلی فیفا مبنی بر تعلیق کشورهایی مانند روسیه، آفریقای جنوبی در دوران آپارتاید و یوگسلاوی، گفت: آیا فیفا برخی جنگ ها را مهم تر از سایران و برخی قربانیان را مهم تر می داند؟

در بخش دیگر این گزارش در نیویورک تایمز آمده است: این پیشنهاد مورد حمایت فدراسیون های فوتبال الجزایر، عراق، اردن، سوریه و یمن قرار گرفت و اینفانتینو فاش کرد که در یک جلسه اضطراری درباره آن تصمیم گیری خواهد شد. اینفانتینو هم چنین تایید کرد که هر دو فدراسیون فوتبال اسراییل و فلسطین اجازه ورود به روند تصمیم گیری را خواهند داشت.

رییس فدراسیون فوتبال فلسطین هم چنین گفت که بیش از 250 ورزشکار فلسطینی که اکثریت آن ها فوتبالیست بودند در غزه کشته شده و چندین استادیوم فوتبال ویران شده است و این نقض آشکار مقررات فیفا است.

اینفانتینو تصریح کرد که تصمیم برای تعلیق یک فدراسیون فقط می تواند توسط شورای فیفا که متشکل از 37 مقام ارشد از سراسر جهان است، اتخاذ شود. او گفت: فوتبال نباید و هرگز نباید گروگان سیاست شود و همیشه ناقل صلح، منبع امید، نیروی خیر و متحد کننده مردم به جای تفرقه باشد.

اینفانتینو در پایان اعلام کرد تصمیم گیری درباره این موضوع در جلسه ماه جولای گرفته خواهد شد.

فدراسیون فوتبال رژیم صهیونیستی در سال 1974 کنفدراسیون فوتبال آسیا را ترک کرد و در نهایت در سال 1992 به کنفدراسیون فوتبال اروپا پیوست.

پایان خبر کوبار

بررسی فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی فیفا برای تعلیق فوتبال رژیم صهیونیستی"، کلیک کنید.