برخورد با کشف حجاب آغاز شد

برخورد با کشف حجاب آغاز شد

آفتاب نیوز :

طرح پلیس برای برخورد با ناهنجاری های اجتماعی در حوزه حجاب و عفاف که عمدتا مربوط به برخورد با مصادیق کشف حجاب می شود، از امروز و تحت عنوان «طرح نور» به اجرا درآمد. طرحی که به گفته سردار عباسعلی محمدیان، فرمانده انتظامی تهران بزرگ در همه معابر و اماکن عمومی کلید خورده است. 

محمدیان همچنین دلیل اجرای این طرح را «رعایت قانون» و «مطالبه مردم متدین» اعلام کرد و گفت: مردم ما به قانون مداری و رعایت قانون شهره هستند و فقط درصد کمی از مردم نسبت به رعایت قانون بی توجهی می کنند. همانطور که قبلا اطلاع رسانی شده بود. از امروز پلیس تهران هم مانند سایر استان ها اقدامات خود در مورد قانون شکنی در مورد حجاب را آغاز خواهد کرد. این موضوع هم قانونی است و هم در خواست مردم است. پلیس به درخواست مردم مومن و متدین کشورمان و انتظاراتی که از جامعه اسلامی دارند، عمل کرده و با افرادی که ناهنجاری های اجتماعی مانند بی حجابی را ترویج می دهند، برخورد می کنند.

به گفته رییس پلیس پایتخت در اجرای طرح نور، افرادی که به هشدار های قبلی پلیس توجه نکردند، از امروز به صورت ویژه در سطح شهر مورد تذکر قرار می گیرند و اقدام قانونی در مورد آنان انجام می شود.

وی با بیان اینکه انتظار ما از مردم خوبمان این است که همگی با پلیس همکاری کنند، گفت: از مردم انتظار داریم که مانند ایام نوروز در حوزه ماموریتی رعایت حجاب و عفاف با پلیس همکاری های لازم را داشته باشند تا ان شاالله نیازی به اقدام پلیسی و دستگاه قضایی نباشد.

محمدیان همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه پلیس چه برخوردی با متخلفان در این حوزه خواهد کرد، گفت: تخلف با جرم فرق دارد. رعایت حجاب قانون است و سرپیچی از قانون جرم است. کسی که قانون را رعایت نمی کند، مرتکب جرم شده است. کشف حجاب مساوی با قانون شکنی است و پلیس براساس قانون با قانون شکنان برخورد خواهد کرد. البته امیدوارم که شاهد قانون شکنی نباشیم.

برخورد با کشف حجاب آغاز شد

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برخورد با کشف حجاب آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برخورد با کشف حجاب آغاز شد"، کلیک کنید.