برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند

کوبار/فارس آیین اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی و معرفی چهره سال هنر استان فارس برگزار و احمدرضا مداح، عکاس جانباز و همکار پیشین جهاد دانشگاهی استان فارس به عنوان چهره برتر سال 1402 برگزیده شد.

در این مراسم که امشب، اول اردیبهشت ماه در مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز برگزار شد، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ابتدا با تبریک عملیات وعده صادق، این عملیات را حاصل هماهنگی ویژه در بخش های میدانی و دیپلماسی عنوان کرد و گفت: بخش میدانی این عملیات، ترکیبی از اقدامات پهپادی، موشکی و مستقیم علیه مواضع نظامی رژیم صهیونیستی بود که با پشتیبباتی سیاسی و دیپلماسی مناسب مجموعه دولت و با محوریت وزارت خارجه انجام پذیرفت.

برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند

اسماعیل قزلسفلی سپس با گرامیداشت یاد و خاطره سید مرتضی آوینی، سید شهیدان اهل قلم، خطاب به هنرمندان اظهار کرد: هنرمندان در دو بخش داخلی و خارجی وظیفه دارند گام بردارند. یک وظیفه درون نظام جمهوری اسلامی است که باید با هنرشان علیه بی عدالتی و ظلم گام بردارند و در بیرون از مرزها نیز می توانند با هنر خود، صدور انقلاب اسلامی را رقم بزند که فقط در سایه ابزار هنر و توسط هنرمندان متعهد به انقلاب، اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه متولیان هنر در شیراز و فارس، در چهل سال اول انقلاب اقدامات خوبی انجام داده اند، گفت: لازم است که در تربیت هنرمند به عنوان نقش آفرین اصلی هنر، کارهای بیشتری انجام شود و در گام دوم انقلاب اسلامی باید در این حوزه سرمایه گذاری شود.

معاون استاندار فارس در پایان گفت: برای تربیت هنرمندان جوان لازم است که از سنین پایه، بسترسازی و استعداد یابی انجام شود، چون این جوانان هنرمند هستند که هم باید بر علیه بی عدالتی قیام کنند و هم مشکلات را هنرمندانه فریاد بزنند و در راستای صدور انقلاب اسلامی به جهان تلاش کنند.

به گزارش کوبار، پس از قرایت بیانیه هییت داوران 9 نفره این رویداد توسط محمد مرادی، رییس دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز، چهره های سال هنر انقلاب اسلامی در استان فارس و در سال 1402 معرفی شدند.

برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند

در بخش سرود، محمدمهدی یزدان بخش به عنوان چهره سال معرفی شد که در این بخش محمدمهدی اوجی و محمدصادق محمدیان نیز نامزد بودند.

در بخش شعر،  غلامرضا کافی به عنوان چهره سال برگزیده شد. در این بخش دانیال بهادرانی، سجاد حیدری قیری، عبدالرضا قیصری و محمد محمدمهدی رابع در بین نامزدها حضور داشتند.

هییت داوران در بخش داستان، کسی را به عنوان چهره سال انتخاب نکرد و فقط میثم محمدی را شایسته تقدیر دانست.

در بخش ادبیات پایداری، سیده معصومه حسینی به عنوان چهره سال برگزیده شد. سایر نامزدهای این بخش اسما میرشکاری، مجید ایزدی، محمدجواد رحیمی و مریم شیدا بودند.

در بخش هنرهای تصویری، محمدرضا حق نگهدار، محمدعلی یزدانی، مسعود احمدی، شیما پورسهم الدینی، احسان دهقانی، بهار جوادی و علی بلندنظر از جمله نامزدها بودند اما جایزه چهره برتر سال در این بخش به محسن دانشور اختصاص یافت.

در بخش هنرهای نمایشی، مریم دهقانی بازیگر شاخص تیاتر فارس به عنوان چهره برتر سال انتخاب شد. در این بخش نام علیرضا بازیار، فرزانه رادفر و محمدامین محمدی در بین نامزدها دیده می شد.

همچنین آرزو حقیقی به عنوان چهره سال مربیان هنر و هادی فردوسی نیز به عنوان چهره سال هنر و ادبیات کودک و نوجوان انتخاب شد.

در این مراسم از علیرضا خیراندیش، فاطمه برزگر و عمران جمالی به عنوان مسیولان و ستادهای برتر شهرستانی تقدیر شد.

اما در مهم ترین بخش مراسم احمدرضا مداح، عکاس آزاده و جانباز جنگ تحمیلی به عنوان چهره شاخ سال هنر انقلاب اسلامی سال 1402 در استان فارس انتخاب شد.

برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند

مداح از همکاران پیشین جهاد دانشگاهی است که فعالیت رسمی و حرفه ای خود در عرصه عکاسی خبری را از سال 1394 در خبرگزاری ایکنا استان فارس آغاز کرده است.

در چهره شاخص سال، محمدحسین اکبری و محمدجواد زارع مهذبیه نیز نامزد بودند.

به گزارش کوبار، در این مراسم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس از آغاز فعالیت «قرارگاه فرهنگی شهید آوینی استان فارس» خبر داد و گفت: مجموعه اتفاقاتی از سال های گذشته در این زمینه آغاز شده بود و این قرارگاه به طور رسمی کار خود را آغاز می کند.

حمیدرضا قانعی با بیان اینکه مجموعه سرفصل های فعالیت های این قرارگاه به زودی اعلام خواهد شد، گفت: امیدواریم آغاز به کار این قرارگاه، شروعی برای هم افزایی جدی تر دستگاه های فرهنگی استان فارس باشد.

رونمایی از کتاب «رو به رود خاطره» نوشته زنده یاد سید حمید سجادی منش نیز یکی دیگر از بخش های مراسم امشب بود.

پایان خبر کوبار

برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برترین های هنر انقلاب اسلامی استان فارس معرفی شدند"، کلیک کنید.