برای نیاز امروز باید به «احمد کاظمی» می پرداختیم

برای نیاز امروز باید به «احمد کاظمی» می پرداختیم

کارگردان فیلم سینمایی «احمد» گفت: شهید احمد کاظمی ، مدیر تراز اول جمهوری اسلامی است و به نظرم برای نیاز امروز مدیران و همه مردم باید به این شخصیت پرداخت.

به گزارش کوبار، فیلم «احمد» به کارگردانی امیرعباس ربیعی در روز نهم جشنواره فیلم فجر در سینمای رسانه نمایش داده شد و در نشست خبری آن عوامل درباره سختی های ساخت این پروژه با سوژه تلخ زلزله بم صحبت کردند.

امیرعباس ربیعی درباره ساخت این فیلم سینمایی توضیح داد: وقتی شروع به مطالعه پیرامون شهید احمد کاظمی کردم، در پژوهش ها به صفحه ای برخوردم که درباره حضور این شهید در بم و فعالیت او نوشته بود. از همان جا قلاب من روی این داستان گیر کرد زیرا احساس کردم این قصه نیاز امروز ماست.

رضا محبی نوری نویسنده فیلم نیز گفت: امیرعباس ربیعی حدود هشت ماه پژوهش انجام داده بود و پس از گفت وگوهای بسیار، نوشتن این پروژه نصیب من شد. احمد کاظمی از 21 سالگی لشگر تاسیس کرده و تا پایان عمرش سراسر درخشندگی دیده می شود.

وی افزود: بارها و بارها با کمک بسیاری از عزیزان ازجمله هادی مقدم دوست کار را بازنویسی کردیم. پرتره «احمد» داستان واقعی است و حرف هایی جدی و قابل تامل در آن زده شده است. تلاش کردیم داستان بگوییم و کاراکتری را خلق کنیم که مردم آن را بپذیرند و دوست داشته باشند.

تینو صالحی بازیگر نقش اصلی این فیلم سینمایی هم در آیند نشست گفت: نقش احمد کاظمی چالش بزرگی برای من بود. در شروع کار آقای ربیعی به من کمک کردند و اطلاعاتی را در اختیار من گذاشتند. با هم بررسی کردیم و تمرین های طولانی و خوبی داشتیم تا بتوانیم نقش را آماده کنیم. از توماج هم تشکر می کنم. یکی از سخت ترین کارها به خاطر مسیولیتش بود. سخت از این نظر که به عنوان نقش اصلی فیلم در چنین کاراکتری حضور داشتم. 20 سال است که در تیاتر کار میکنم و باید جوابگویی افرادی می بودم که من را می شناختند. این ها مجموعه استرس هایی بود که برای بازی در این پروژه داشتم.
توماج دانش بهزادی دیگر بازیگران فیلم که گاهی در تقابل با شخصیت اصلی فیلم قرار میگیرد، با اشاره به اینکه 23 سال است تینو صالحی را میشناسد، گفت: کاراکتر بسیار سختی داشتم و چهار ماه تمرین کردیم.

ساره رشیدی بازیگر زن این فیلم هم بیان کرد: من تلاش کردم با لهجه بمی در فیلم صحبت کنم اما این لهجه به قدری سخت بود که کارگردان گفت این لهجه را فعلا کنار بگذاریم. یه همین دلیل با لهجه بمی صحبت نکردم هرچند آن بمی را دوست دارم چون بسیار آهنگ زیبایی دارد.

وی ادامه داد: من از 15 سالگی کار تیاتر کردم و اولین کار تصویر من نیز یک سریال برای شبکه فارس بود که البته به پخش نرسید. من می خواهم کم کم تمامی ژانرها را بازی و تجربه کنم. خوشحالم که آقای ربیعی به من اعتماد کردند و نقش جدی ای به من دادند و امیدوارم به همه بازیگران کمدی اعتماد شود.

در این نشست امیرعباس ربیعی نویسنده و کارگردان، حبیب والی نژاد تهیه کننده، رضا محبی نوری نویسنده، تینو صالحی، توماج دانش بهزادی، ساره رشیدی بازیگران، حسین قورچیان صداگذار، طاهر پیشوایی صدابردار، نیاز حمیدی طراح لباس، حمید نجفی راد تدوینگر، محمد برادران جلوه های ویژه بصری، مسعود سخاوت دوست آهنگساز و مرتضی کهزادی طراح گریم حضور داشتند.
پایان خبر کوبار

برای نیاز امروز باید به «احمد کاظمی» می پرداختیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای نیاز امروز باید به «احمد کاظمی» می پرداختیم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای نیاز امروز باید به «احمد کاظمی» می پرداختیم"، کلیک کنید.