برای جذب فارغ التحصیلان حوزه علمیه با آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم

برای جذب فارغ التحصیلان حوزه علمیه با آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم

کوبار/مازندران مدیر مرکز حوزه های علمیه خواهران کشور گفت: با آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم تا فارغ التحصیلان حوزه علمیه با شرکت در آزمون بتوانند جذب این نهاد شوند.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی فاضل امشب در نشستی با کارکنان، طلاب و اصحاب رسانه، با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران با 500 مدرسه در 28 استان فعالیت دارد، اظهار کرد: یکی از رسالت های مهم حوزه علمیه خواهران نظارت و ارزیابی بر انجام فعالیت آموزشی، پژوهشی و تربیتی است که در استان ها به این مهم پرداخته می شود .

وی با اشاره به اینکه برنامه 5 ساله حوزه های علمیه خواهران در سال 1401 تصویب شد، بیان کرد: مقرر شد در سال 1414 به یک افق در حوزه خواهران دست پیدا کنیم تا به نوعی بانوان اقدامات خودشان را بتوانند عملی کنند .

فاضل از برنامه های مهم سفر به مازندران را پیگیری توسعه آموزش عالی در استان و ارتقای برخی مدارس از سطح 2 به سطح 3 دانست و گفت: سالانه حدود 11 هزار نفر در حوزه های علمیه ثبت نام می کنند.

حجت الاسلام والمسلمین فاضلی اظهار کرد: لشکر 7 هزاره سفیران رضوان در ایام ثبت نام حوزه های علمیه فعالیت دارند که بصورت چهره به چهره اقدام به تبلیغ می کنند، امسال از اول اردیبهشت ثبت نام حوزه های علمیه شروع شده است.

وی با اعلام اینکه تاکنون برای حدود 50 هزار نفر طلبه خواهر در سطوح 1 تا 3 ثبت نام صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: پیگیری ها جهت احداث سایت اداری مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران صورت گرفته است که امیدواریم در سال 1403 عملی شود . 

وی با بیان اینکه اشتغال فارغ التحصیلان حوزوی در گذشته از دغدغه مدیریت مرکز حوزه علمیه نبوده است لذا جهت بکارگیری فارغ التحصیلان حوزوی در دستگاه های اداری پیگیری های لازم  صورت گرفته است، یادآور شد: آموزش مشترک فارغ التحصیلان حوزه و مرکز قضا در قم آغاز  شده و توافقات خوبی با معاونت آموزش قوه قضاییه صورت گرفته است.

فاضل گفت: در حال حاضر با  نهادهایی مانند آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم تا فارغ التحصیلان حوزه علمیه با شرکت در آزمون بتوانند جذب این نهاد شوند.

پایان خبر کوبار

برای جذب فارغ التحصیلان حوزه علمیه با آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای جذب فارغ التحصیلان حوزه علمیه با آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای جذب فارغ التحصیلان حوزه علمیه با آموزش و پرورش وارد گفت وگو شدیم"، کلیک کنید.