بذرپاش: ساخت یک میلیون مسکن تا پایان تابستان محقق می شود

بذرپاش: ساخت یک میلیون مسکن تا پایان تابستان محقق می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان تابستان برنامه ما این است حدود یک میلیون مسکن انجام شود، در پروژه مسکن کوبار میزان زمینی که وارد مدار ساخت شد 8 هزار هکتار بود.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری کوبار، مهرداد بذرپاش وزیر مسکن راه و شهرسازی در برنامه اجرایی مسکن دانشگاهیان گفت: مسکن مشکلی بوده که از گذشته تاکنون وجود داشته و در آینده هم به عنوان موضوعی که قاطبه جامعه با آن درگیر هستند وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اگر رییس جمهور شهید ما این میزان پیگیر مسیله مسکن نبود امروز این جلسه هم برگزار نمی شود، عنوان کرد: اگر نرخ رشد تولید بخش مسکن و ساختمان از منفی 13/5 از سال گذشته به بازه مثبت رسیدیم بدون شک همت و پیگیری و اعتقاد آیت الله رییسی بود.

بذرپاش با بیان اینکه پروژه بزرگ مسکن سازی ما اقشار خود را دارد گفت: اتفاق بزرگی در بحث مسکن افتاد که در این دوره در همین یکی دوسال اخیر، حدود 100 هزار زمین وارد فاز مسکن در نهضت ملی مسکن کردیم.

بذرپاش با اشاره به اینکه برای اولین بار این حجم از عملیات زمین در روستا های کشور اتفاق می افتد، گفت: تا پایان تابستان برنامه ما این است حدود یک میلیون مسکن انجام شود، در حالی در پروژه مسکن کوبار میزان زمینی که وارد مدار ساخت شد 8 هزار هکتار بود.

وی با تاکید بر اینکه رییس جمهور شهید، این یادگار ها را گذاشته که این مسیر باید ادامه پیدا کند عنوان کرد: در دولت سیزدهم در حوزه دانشگاهی برای 60 هزار نفر برای جامعه دانشگاهی تفاهم نامه منعقد شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: موضوع مسکن موضوع بسیار سخت و پیچیده ای هست، اما چرا تعاونی های مسکن اینقدر دچار مشکل هستند؟ تامین زمین در این ابعاد، رفع معارض و تورمی که به مصالح می خورد مشکلاتی است که مسکن را با مشکل مواجه می کند.

بذرپاش تصریح کرد:حدود 240 هزار مسکن کوبار باقی مانده داشتیم که آورده متقاضی نداشت، اما تا امروز از این 240 هزار حدود 140 هزار انجام و تقدیم مردم شد.

وی با بیان این مطلب که هر متر زمین یک میلیون هزینه جهت آماده سازی برای دولت هزینه دارد گفت: یکی از بزرگترین پروژه های مولدسازی تاریخ ایران در بحث مسکن در حال انجام هست که توسط رییس جمهور شهید شروع شد. ایشان اعتقاد داشتن که اگر به دنبال توسعه اشتغال در کشور و برطرف کردن آسیب های اجتماعی، برطرف کردن تورم و تشکیل خانواده و رشد تولید هستیم باید از مسیر مسکن بگذریم. تشویق جوانان به همه حوزه های فرهنگی همه نیازمند مسکن است.

بذرپاش: ساخت یک میلیون مسکن تا پایان تابستان محقق می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بذرپاش: ساخت یک میلیون مسکن تا پایان تابستان محقق می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بذرپاش: ساخت یک میلیون مسکن تا پایان تابستان محقق می شود"، کلیک کنید.