بدنه خودرو باید از جان راننده و سرنشینان در تصادفات حفاظت کند/ شرکت آزمون تصادفات افتتاح می شود

بدنه خودرو باید از جان راننده و سرنشینان در تصادفات حفاظت کند/ شرکت آزمون تصادفات افتتاح می شود

رییس پلیس راهور فراجا گفت: اگر خودرویی نتواند در هنگام وقوع تصادف از جان راننده و سرنشینان آن حفاظت کند، نشان دهنده کیفیت پایین خودرو بوده و نمی توان نام یک خودروی ایمن را بر روی آن گذاشت.

به گزارش کوبار، سردار سیدتیمور حسینی در جریان بازدید از پنجمین نمایشگاه خودروی تهران گفت: ایمنی خودروها یکی از دغدغه های جدی پلیس راهور است و ما معتقدیم که ایمنی خودرو باید به گونه ای باشد که اگر فرضا راننده ای هم خطا یا غفلت کرد و دچار حادثه شد، شرایط ایمنی راه و خودرو طوری باشد که از شدت حادثه و خسارات جانی جلوگیری کند.

وی از تلاش برای ایجاد شرکت آزمون تصادف از سوی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر یکی از مهم ترین دغدغه های پلیس راهور مبحث ایمنی خودرو و به خصوص استحکام بدنه است، اگر خودرویی نتواند در هنگام وقوع تصادف از جان راننده و سرنشینان آن حفاظت کند، نشان دهنده کیفیت پایین خودرو بوده و نمی توان نام یک خودروی ایمن را بر  روی آن گذاشت.

رییس پلیس راهور فراجا در ادامه با اشاره به نقش پر اهمیت استحکام بدنه یک خودرو در کاهش آمار جانباختگان و مصدومان یک تصادف افزود: در همین خصوص تنها شرکتی که این امکان را دارد تا با انجام صحیح تست های سنجشی، استحکام بدنه یک خودرو را مشخص کند و به آن خودرو نمره قبولی بدهد مرکز آزمون تصادف یا کراش تست است که بنابر گفته شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مقرر شده تا در پایان شهریور ماه 1403 شاهد افتتاح این مرکز باشیم.

حسینی گفت: به مردم این اطمینان را می دهم که پلیس راهور به جدیت نسبت به افتتاح شرکت آزمون تصادف پیگیر بوده و همچنین از دیگر دستگاه های مسیول نیز درخواست می کنیم با حمایت های لازم از این شرکت در بالا بردن کیفیت ایمنی و استحاکم خودرو که نقش مهمی در حفاظت از جان انسان ها دارد تلاش کنند.

پایان خبر کوبار

بدنه خودرو باید از جان راننده و سرنشینان در تصادفات حفاظت کند/ شرکت آزمون تصادفات افتتاح می شود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بدنه خودرو باید از جان راننده و سرنشینان در تصادفات حفاظت کند/ شرکت آزمون تصادفات افتتاح می شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بدنه خودرو باید از جان راننده و سرنشینان در تصادفات حفاظت کند/ شرکت آزمون تصادفات افتتاح می شود"، کلیک کنید.