باقری کنی: دور نخواهد بود که ما نماز را در قدس بخوانیم

باقری کنی: دور نخواهد بود که ما نماز را در قدس بخوانیم

علی باقری در اجلاس بین المللی «غزه مظلوم مقاوم» در ادامه افزود: همواره در جهان اسلام ، موضوع فلسطین به عنوان یک موضوع راهبردی مطرح بوده است.

مقاومت ریشه در باور مردم فلسطین، باور مردم مسلمان و ریشه در باور تمام آزادیخواهان جهان دارد

وی در بخشی از سخنان خود در این نشست گفت: مقاومت اسلامی یک جریان سیاسی و یا یک جریان اجتماعی نیست بلکه مقاومت ریشه در باور مردم فلسطین، باور مردم مسلمان و ریشه در باور تمام آزادیخواهان جهان دارد.

باقری با بیان این که عملیات طوفان الاقصی نقطه عطفی در تاریخ ملت فلسطین بود، گفت: این عملیات، همچنین نقطه عطفی در تاریخ زیست رژیم نامشروع صهیونسیتی بود.

وعده صادق، بازدارندگی خیالی و پوشالی رژیم صهیونسیتی را از بین برد

سرپرست وزارت خارجه همچنین تاکید کرد: ابتکار عملیات وعده صادق بازدارندگی خیالی و پوشالی رژیم صهیونسیتی را از بین برد و به همه نشان داد که رژیم صهیونسیتی دارای استحکام و توان لازم برای صیانت از وجود نامشروع خود نیست.

امروز کسی نمی تواند حتی به حذف جریان مقاومت فکر کند

باقری در این اجلاس تصریح کرد: مقاومت یک عنصر ثبات ساز غیرقابل انکار در منطقه است و امروز کسی حتی نمی تواند فکر حذف جریان مقاومت را بکند چه برسد در مورد آن حرف بزند.

امروز منفورترین موجود نزد مردم کره زمین رژیم نامشروع صهیونیستی است

باقری با بیان این که وضعیت رژیم صهیونیستی هر روز در مقابله با جریان مقاومت بدتر از گذشته می شود، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی علی رغم تمام تلاش هایی که حامیان او ترتیب داده بودند نتوانست زمینه ای را فراهم کند که یک چارچوب و سازوکار بین المللی حامی او باشد و اکنون می بینیم که این رژیم نامشروع در عرصه سیاسی، حقوقی و افکار عمومی به رژیمی منفور تبدیل شده است و در واقع امروز منفورترین موجود نزد مردم کره زمین رژیم نامشروع صهیونیستی است.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با بیان این که هر روز وضعیت رژیم صهیونیستی رو به افول است و تنها ابزار رژیم صهیونیستی برای بقا، کشتار و نسل کشی است، اظهار کرد: رژیم صهیونیستی در عملیات طوفان الاقصی هیچ گاه نتوانست ابتکار عملی را در دست داشته باشد.

ایجاد هم افزایی بیشتر در جریان مقاومت، حاصل ابتکار عملیات طوفان الاقصی بود

سرپرست وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به اثرات عملیات طوفان الاقصی اظهار کرد: به هم پیوستگی هرچه بیشتر جریان مقاومت در منطقه و ایجاد هم افزایی بیشتر در این جریان، حاصل ابتکار عملیات طوفان الاقصی بود.

باقری در بخشی از صحبت های خود با اشاره به حمله رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در سوریه تصریح کرد: در برابر این اقدام و ابتکار ناشیانه صهیونیست ها برای گسترش بحران و درگیری در منطقه ایران عملیات «وعده صادق» را انجام داد و این عملیات بازدارندگی خیالی صهیونیست ها را از بین برد و در واقع نشان داد آنها بازدارندگی محکمی ندارند و اگر صهیونیست ها قدری فهم داشتند هیچ گاه این خطای راهبردی را انجام نمی دادند تا حداقل بازدارندگی پوشالی آنها اینگونه برای همه از بین نرود. در واقع ابتکار «وعده صادق» نشان داد رژیم صهیونیستی دارای استحکام و توان لازم برای صیانت از موجودیت نامشروع خود نیست.

مقاومت امروز مستحکم تر از مقاومت چند ماه قبل است

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی چاره ای جز پذیرش واقعیت مقاومت را ندارد و باید گفتمان، اهداف و پیام مقاومت را درک کند، تاکید کرد: مقاومت امروز مستحکم تر از چند ماه قبل است و این پیام قوی برای صهیونیست هاست.

ایران همچنان از جریان مقاومت به عنوان یک جریان مشروع حمایت می کند

باقری با اشاره به حمایت ایران از جریان مقاومت اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همچنان از جریان مقاومت به عنوان یک جریان مشروع حمایت می کند و امروز حمایت از جریان مقاومت صرفا منحصر به ایران نیست و این هم یکی دیگر از دستاوردهای جریان مقاومت طی عملیات طوفان الاقصی است.

امروز مقاومت یک واقعیت مهم در منطقه است

سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر این که مقاومت یک جریان ثبات ساز در منطقه است و وظیفه آن جلوگیری از تنش زایی رژیم صهیونیستی است، اظهار کرد: امروز مقاومت یک واقعیت مهم در منطقه است. امروز مقاومت صرفا یک سازوکار سلبی در راستای مبارزه با اشغالگری نیست بلکه یک رویکرد ایجابی نیز است. مقاومت یک سازوکار برای اداره و نقش آفرینی در منطقه است و مقاومت در این زمینه دارای برنامه است و اینها همه نشان دهنده بلوغ مقاومت است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: ما امروز وظیفه داریم که از همه توان خود در عرصه سیاسی، رسانه ای و دیپلماسی عمومی در هر کجا و در هر نقطه ای از جهان برای حمایت از مردم فلسطین استفاده کنیم و باید این توان ها و ظرفیت ها جهت فشار علیه رژیم صهیونیستی و حامیان آن به کار گرفته شود. این فشارها در سطوح مختلف می تواند پشتیبان جریان مقاومت باشد. ما نباید از هیچ ظرفیت و فرصتی برای مقابله با نسل کشی صهیونیست ها بدون توجه بگذریم.

آینده درخشان تر از قبل در پیش روی جریان مقاومت شاهد خواهیم بود

باقری با اشاره به بلوغ موجود در جریان مقاومت اظهار کرد: با توجه به این موضوع ما آینده درخشان تر از قبل در پیش روی جریان مقاومت شاهد خواهیم بود و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ان شاءالله دور نخواهد بود که ما نماز را در قدس بخوانیم.

311311

باقری کنی: دور نخواهد بود که ما نماز را در قدس بخوانیم

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باقری کنی: دور نخواهد بود که ما نماز را در قدس بخوانیم" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باقری کنی: دور نخواهد بود که ما نماز را در قدس بخوانیم"، کلیک کنید.