ایران یک قدم تا بازگشت به صدر رنکینگ آسیا

ایران یک قدم تا بازگشت به صدر رنکینگ آسیا

با پیروزی برابر قطر، سامورایی ها به پایین کشیده می شوند

آفتاب نیوز :

تقابل میان ایران و ژاپن، مسابقه ای بین تیم های اول و دوم قاره آسیا بود. دو تیمی که نزدیک به پنج سال است همواره در این دو رتبه حضور داشته اند و روز گذشته نیز دو قدرت اول آسیا در مسابقه ای جذاب به مصاف هم رفتند که می تواند در ادامه، رده اول قاره را پس از سیزده ماه تغییر دهد.

آخرین بار که تیمی غیر از ایران و ژاپن در رتبه های اول و دوم رنکینگ آسیا حضور داشت، به 20 دسامبر 2018 بازمی گردد. در واقع در آخرین رنکینگ رسمی فیفا در سال 2018 بود که استرالیا رتبه دوم را در اختیار داشت و ایران نیز در جایگاه نخست قاره بود.

اما در نخستین رنکینگ سال 2019 در هفتم فوریه، ژاپن با صعودی شگفت انگیز و باورنکردنی، 23 پله در رتبه بندی جهانی صعود کرد و از جایگاه پنجاهم دنیا به رده بیست و هفتم جهان و دوم آسیا رسید تا جای استرالیا را بگیرد.

از آن زمان تاکنون، 1823 روز معادل با چهار سال و یازده ماه و 25 روز می گذرد که رتبه اول و دوم آسیا همواره میان ایران و ژاپن رد و بدل شده است و حتی قهرمانی کره جنوبی یا قطر در جام ملت های آسیا نیز نمی تواند این جایگاه را به خطر بیندازد و در رنکینگ رسمی بعدی فیفا نیز رتبه های اول و دوم در اختیار ژاپن و ایران خواهد بود.

اما این بار تیم ملی ایران فرصت بسیار خوبی دارد تا بتواند با پیروزی برابر قطر، به صدر رنکینگ فیفا صعود کند. در حال حاضر سامورایی ها 1615.19 امتیاز مثبت دارند و ایران نیز پس از پیروزی روز گذشته، امتیازات خود را به عدد 1610.32 رساند.

در صورتی که ایران بتواند در جریان بازی برابر قطر به پیروزی برسد، 14.29 امتیاز مثبت به دست آورده و در نتیجه شمار امتیازات ملی پوشان به عدد 1624.61 می رسد و می تواند بالاتر از ژاپن، در رتبه نخست قاره قرار بگیرد.

 

ایران یک قدم تا بازگشت به صدر رنکینگ آسیا

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران یک قدم تا بازگشت به صدر رنکینگ آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران یک قدم تا بازگشت به صدر رنکینگ آسیا"، کلیک کنید.