اولین اظهارات اردوغان پس از قطع روابط تجاری با اسراییل/ نتانیاهو بی رحم است

اولین اظهارات اردوغان پس از قطع روابط تجاری با اسراییل/ نتانیاهو بی رحم است

به گزارش کوبار به نقل از ایرنا «رجب طیب اردوغان» اظهارداشت: آنچه از سوی [رژیم] اسراییل علیه فلسطینی ها انجام می شود، قابل قبول نیست و اسراییل تاکنون حدود 40 هزار فلسطینی را کشته است. ما به عنوان مسلمان نمی توانیم در مقابل این جنایات سکوت کنیم.

وی اضافه کرد: مرحله قطع روابط تجاری با [رژیم] اسراییل ضروری بود و انجام شد. حجم تجارت سالانه ما با اسراییل 9.5 میلیارد دلار بود و ما چنین در نظر گرفتیم که این تجارت وجود ندارد و فاز جدیدی را آغاز کردیم.

اردوغان اضافه کرد: در دیدار سال گذشته خود با «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسراییل در آمریکا در حاشیه نشست های سازمان ملل متحد، مواضع خود و گام هایی را که باید برداشته شود به او گفتم، اما نتانیاهو بی رحم است و بی رحمی او از طریق قتل عام علیه فلسطینی ها استفاده شد و ما نمی توانستیم بیشتر از این صبور باشیم.

رییس جمهوری ترکیه خاطرنشان کرد: برخی احزاب سیاسی در ترکیه قبل از انتخابات به ما در رابطه با روابط با اسراییل حمله می کردند و این حملات غیرقابل توجیه بود. ما تا پایان انتخابات صبر کردیم و اکنون تصمیم به قطع کامل روابط تجاری با اسراییل گرفتیم.

این اظهارات پس از آن بیان شد که وزارت تجارت ترکیه پنج شنبه شب در بیانیه ای توقف روند صادرات و واردات به مقصد فلسطین اشغالی یا از مبدا آن را تایید کرد.

بلومبرگ پیشتر در گزارشی نوشته بود: آنکارا از روز پنجشنبه، تمامی واردات از اسراییل و صادرات به آن را متوقف کرد.

رییس جمهوری ترکیه، پیشتر از در دستور کار بودن قطع کلیه روابط تجاری با رژیم اشغالگر خبر داده بود.

جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه موجب تظاهرات گسترده مردمی در سراسر جهان از جمله کشورهای اسلامی و ترکیه شده است.

ملت ترکیه نیز مثل سایر مردم آزاده در سراسر جهان در این تظاهرات ها خواستار قطع کامل روابط دولت خود با تل آویو شده اند.

311311

اولین اظهارات اردوغان پس از قطع روابط تجاری با اسراییل/ نتانیاهو بی رحم است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اولین اظهارات اردوغان پس از قطع روابط تجاری با اسراییل/ نتانیاهو بی رحم است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اولین اظهارات اردوغان پس از قطع روابط تجاری با اسراییل/ نتانیاهو بی رحم است"، کلیک کنید.