انتقال 143 زندانی ایرانی به کشور در سال 1402

انتقال 143 زندانی ایرانی به کشور در سال 1402

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری از انتقال 143 زندانی ایرانی به داخل کشور در سال 1402 خبر داد.

به گزارش کوبار، عسکر جلالیان در این باره گفت: ما نگاهمان این است که باید به ایرانی ها در هر جای دنیا که هستند، کمک کنیم. ما معتقدیم که ایرانی باید عزیز باشد، حتی پشت میله زندان.

وی با بیان این که ما معتقدیم اگر ایرانی جرمی مرتکب شده و باید مجازات شود، توسط خود ما مجازات شود نه توسط کشورهای دیگر گفت: اگر ایرانی جرمی مرتکب شده باشد و در کشور دیگر باشد، تلاشمان این است که آنها را  به داخل کشور برگردانیم تا خانواده و  اموالش آسیب نبیند و زندگی اش دچار بحران نشود. زمانی که او در ایران باشد نظارت حداقلی بر خانواده و اموالش دارد؛ لذا تلاش می کنیم با این نگاه، ایرانی ها را هر جای دنیا که هستند، به داخل کشور برگردانیم.

جلالیان تاکید کرد: در سال 1402،  143 زندانی ایرانی به داخل کشور منتقل شدند و ما هم 291 زندانی را به کشورهای مختلف از جمله افغانستان، ترکیه، هندوستان، سریلانکا، آذربایجان، ارمنستان، عراق و برخی دیگر از کشورها که زندانی هایشان در کشور ما بود را در چارچوب موافقتنامه ها منتقل کردیم.  

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با بیان اینکه ما با 29 کشور، موافقتنامه انتقال محکومین را امضا کردیم، گفت: برخی از این موافقت نامه ها تبدیل به قانون شده و لازم الاجرا شده است و برخی  دیگر در مسیر تبدیل به  قانون هستند و امیدواریم هر چه زودتر مجلس در این زمینه کمک کند تا این  موافقتنامه ها تبدیل به قانون شوند و کار سرعت بیشتری بگیرد.

پایان خبر کوبار  

انتقال 143 زندانی ایرانی به کشور در سال 1402

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقال 143 زندانی ایرانی به کشور در سال 1402" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقال 143 زندانی ایرانی به کشور در سال 1402"، کلیک کنید.