انتقاد مقامات صهیونیست از ناکارآمدی و شکست در غزه و شمال اراضی اشغالی

انتقاد مقامات صهیونیست از ناکارآمدی و شکست در غزه و شمال اراضی اشغالی

افسران ذخیره و مقامات سابق رژیم صهیونیستی از عملکرد کابینه و ارتش این رژیم در دو جبهه غزه و جنوب لبنان انتقاد می کنند و ادعای پیروزی را در سایه عدم آزادی اسرا، ناتوانی در بقا در شهر رفح و تضعیف مستمر در شمال فلسطین اشغالی به تمسخر می گیرند.

به گزارش کوبار، «شمعون شیفز» مدیرکل دفتر «اسحاق رابین» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی با اشاره به حملات فزاینده مقاومت لبنان و وضعیت بحرانی شمال فلسطین اشغالی گفت: اسراییل، الجلیل (شمال فلسطین اشغالی) را از دست داد و این واضح است.

وی با اشاره به منطقه خالی از شهرک نشینان در شمال فلسطین اشغالی که از شرق به مرزهای کیبوتس «عمیعاد» و از غرب به «عکا» می رسد، افزود: باید به این حقیقت ساده اعتراف کنیم که کمربند امنیتی اسراییل با لبنان امروز از خط «عمیعاد – عکا» (شمال فلسطین اشغالی) می گذرد.

این تحلیلگر مسایل سیاسی و مسوول سابق رژیم صهیونیستی گفت، عملکرد کابینه و بخش امنیتی رژیم صهیونیستی طی 8 ماه جنگ تاکنون شکست خورده است و دهها هزار شهرک نشین از خانه های خود رانده شده اند و 8 ماه است که آواره اند.

شیفز تاکید کرد، بدون یک کمربند امنیتی واقعی، ساکنان شمال نمی توانند به خانه های خود برگردند. وی افزود: فرار (ارتش اسراییل از جنوب لبنان) در سال 2000 همان چیزی بود که به توسعه قدرت حزب الله کمک کرد.

صحبت از پیروزی بی اساس است

در همین راستا، وبسایت «واللا» به نقل از «اسراییل زیو» رییس سابق شعبه عملیات ارتش رژیم صهیونیستی اذعان کرد: عملیات رفح صرفا یک فریب و نیرنگ است و هزینه سنگینی برای اسراییل خواهد داشت.

وی صبح امروز یکشنبه در مصاحبه با رادیو «103FM» رژیم صهیونیستی گفت گمان نمی کند که عملیات نظامی در رفح به لحاظ نظامی دستاورد مهمی داشته باشد. گیر افتادن بخش سیاسی در مخمصه و بحران به هیچ وجه با دستاورد نظامی قابل مقایسه نیست.

زیو تصریح کرد، اگر رفح در این حد مهم بود ارتش باید ابتدای جنگ یا اواسط آن به این شهر حمله می کرد. در واقع رفح نوعی ضرورت سیاسی است.

وی با اشاره به وضعیت آشفته شمال فلسطین اشغالی گفت، رژیم صهیونیستی در شمال و نیز در بخش سیاسی در آستانه فروپاشی قرار دارد. بنابراین ادعاها درباره پیروزی در جنگ بی اساس است.

گولان: بدون توقف جنگ، تبادل اسرا انجام نمی شود

از سوی دیگر، «یاییر گولان» ژنرال ذخیره گفت قرارداد تبادل اسرای غزه باید 4 ماه پیش منعقد می شد، وقتی که در غزه 4 تیپ حضور داشت.

وی تاکید کرد بدون توقف جنگ غزه، هیچ تبادل اسرایی در کار نخواهد بود.

پایان خبر کوبار

انتقاد مقامات صهیونیست از ناکارآمدی و شکست در غزه و شمال اراضی اشغالی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد مقامات صهیونیست از ناکارآمدی و شکست در غزه و شمال اراضی اشغالی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد مقامات صهیونیست از ناکارآمدی و شکست در غزه و شمال اراضی اشغالی"، کلیک کنید.