انتشار کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور از روز دوشنبه

انتشار کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور از روز دوشنبه

آفتاب نیوز :

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، عبدالرسول پورعباس رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون داوطلبان نوبت اول آزمون سراسری به همراه راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه تا روز چهارشنبه 5 اردیبهشت ماه در سامانه جامع آزمون سراسری در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور برای مشاهده و پرینت فعال خواهد شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: داوطلبان باید با ورود به کارپوشه خود از طریق درج کدملی/ شناسه یکتا و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند. داوطلبانی که در 2 گروه آزمایشی شامل یک گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی، علوم انسانی و علوم تجربی) به همراه یکی از گروه های آزمایشی هنر یا زبان های خارجی متقاضی شده اند دارای 2 کارت هستند.

وی در مورد آزمون پذیرش دانشجو- معلم سال 1403، گفت: برای داوطلبانی که برای پذیرش در آزمون پذیرش دانشجو- معلم اعلام علاقه مندی کرده اند نیز در گروه آزمایشی مربوطه منحصراً یک کارت ورود به جلسه منتشر شده است. این دسته از داوطلبان باید علاوه بر پاسخگویی به دفترچه های سوالات آزمون اختصاصی مربوط به گروه آزمایشی انتخابی، به دفترچه سوالات اختصاصی آزمون پذیرش دانشجو- معلم نیز پاسخ دهند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه داوطلبان باید طبق تاریخ و آدرس تعیین شده بر روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند، افزود: برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار و ارایه آن الزامی است. فرآیند برگزاری آزمون صبح ها راس ساعت 8:00 (هشت) و بعدازظهر ساعت 14:30 (دو و نیم بعدازظهر) آغاز می شود و درب حوزه های امتحانی به ترتیب راس ساعت 7:30 صبح و 14:00 (دو بعدازظهر) بسته خواهد شد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جزییات برگزاری نوبت اول آزمون سراسری سال 1403، گفت: در این آزمون در مجموع یک میلیون و 152 هزار و 518 داوطلب ثبت نام کرده اند که 63 درصد آن ها زن و 37 درصد مرد هستند. در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم نیز 660 هزار و 393 نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد 66 درصد زن و 34 درصد مرد هستند.

پورعباس خاطرنشان کرد: گروه علوم تجربی با بیش از 501 هزار داوطلب و گروه علوم ریاضی با بیش از 128 هزار داوطلب بیشترین و کمترین تعداد داوطلبین در میان گروه های آزمایشی اصلی را به خود اختصاص داده اند.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: آزمون گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه 6 اردیبهشت ماه، هنر و زبان های خارجی عصر همان روز و گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه 7 اردیبهشت ماه در 412 شهر، 624 حوزه اصلی و 1993 حوزه فرعی برگزار خواهد شد.

پورعباس در پایان به داوطلبان توصیه کرد به منظور کسب اطلاعات بیشتر اطلاعیه اعلام زمان برگزاری، نحوه دریافت کارت و محل رفع نقص کارت شرکت در آزمون سراسری سال 1403 (نوبت اول) که در درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است را به دقت مطالعه کنند.

انتشار کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور از روز دوشنبه

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتشار کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور از روز دوشنبه" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتشار کارت ورود به جلسه نوبت اول کنکور از روز دوشنبه"، کلیک کنید.