امدادرسانی به 70 مسافر گرفتار در برف در همدان

امدادرسانی به 70 مسافر گرفتار در برف در همدان

کوبار/همدان مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان از امدادرسانی تیم های امدادی هلال احمر این استان به 70 مسافر حادثه دیده گرفتار در برف طی 24 ساعته گذشته در این استان خبر داد.

علی سنجربگی در گفت وگو با کوبار، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته 89 مورد مسافر حادثه دیده در بارش های برف داشتیم که خودروی شان در برف گیر کرده بود و نیاز به رهاسازی داشت و یا خود نیاز به کمک داشتند که تیم های امدادی هلال احمر این استان به 70 نفر از این مسافران در  محورهای ارتباطی امدادرسانی کردند.

وی با اشاره به اسکان اضطراری 14 نفر از مسافران در پایگاه های امدادی هلال احمر استان طی 24 ساعته گذشته و ارایه خدمات لازم از جمله توزیع کنسرو و پتو به آنها در پایگاه های امدادی هلال احمر تصریح کرد: طی مدت فوق پنج مورد مصدوم داشتیم که برخی از این مصدومیت ها ناشی از بارش برف بوده و نیروهای هلال احمر به این موارد امدادرسانی داشتند.  

سنجربگی خاطرنشان کرد: گردنه های برف گیر و محورهای برف گیر از جمله محورهای ملایر- اراک، همدان- سنندج و همدان- ساوه جزو محورهایی بودند که دارای بیشترین مواردی بود که خودروها و یا مسافران به علت گرفتار شدن در برف نیاز به امدادرسانی داشتند.

وی با اشاره به اینکه در گردنه اسدآباد همواره در زمان بارش دارای مشکل بودیم، تصریح کرد: این گردنه به علت کاهش بارش در 24 ساعت گذشته دارای مشکلی نبوده است ضمن اینکه امشب با یخبندان مواجه خواهیم بود و تمامی تیم های ثابت و موقت هلال احمر سطح استان در طرح زمستانه در  آماده باش کامل هستند.

سنجربگی بیان کرد: توجه به هشدارهای هواشناسی موجب می شود که نیروها و تیم های امدادی خود را بیشتر تقویت کنیم و علاوه بر تیم های ثابت و موقت، تیم های آماده باش را برای هر گونه حوادث احتمالی قرار دهیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان در ادامه از افزایش 30 درصدی پایگاه های امدادونجات ثابت هلال احمر استان همدان به نسبت سال گذشته خبر داد و گفت: در سطح استان همدان دارای 14 پایگاه ثابت امدادونجات بودیم که با افزایش چهار پایگاه ثابت این تعداد از پایگاه های ثابت سطح استان همدان به 18 پایگاه افزایش داشته است.

وی پایگاه های محور تویسرکان به کنگاور، محور کنگاور به اسدآباد در روستای بهراز، محور گنجنامه به تویسرکان و محور قهاوند همدان را چهار پایگاه امدادونجات جدید راه اندازی شده برشمرد و یادآور شد: پایگاه امدادونجات محور گنجنامه به تویسرکان به عنوان یکی از چهار پایگاه جدید راه اندازی شده ثابت هم دارای کاربری امدادونجات کوهستان و هم امدادونجات جاده ای برای مسیر منتهی به جاده گنجنامه و روستای تحت پوشش این محور است.

سنجربگی با بیان اینکه پایگاه های امدادونجات ثابت هلال احمر به صورت 24 ساعته در تمام ایام سال دارای فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: چهار پایگاه موقت نیز در طرح زمستانه شامل محور اتوبان 30 کیلومتری جایگاه سوخت، محور نورآباد به نهاوند منطقه قلعه قباد، روعان کبودراهنگ و یک پایگاه موقت برای تیم توانا برای تیم خواهران امدادگر در میدان گنجنامه همدان در حال ارایه خدمات به مردم سطح استان همدان و مسافران هستند.

وی مجموع کل پایگاه های ثابت و موقت امدادونجات استان همدان را 22 پایگاه برشمرد و تصریح کرد: یک تیم واکنش سریع نیز به صورت 24 ساعته با تجهیزات کامل و نیروهای ورزیده در پایگاه امدادی همدان آماده باش بوده و در جاهایی که پایگاه امدادونجات نداریم این تیم واکنش سریع به عنوان تیم پشتیبان اعزام می شوند.

سنجربگی در پایان بیان کرد: یک تیم آنست با دو قلاده سگ و و دو مربی نیز به صورت 24 ساعته آماده باش هستند ضمن اینکه تیم امداد هوایی نیز در ایام روز برای هر گونه حوادث دارای پرواز است و پایگاه امدادونجات کوهستان در دشت میشان ارایه خدمات دارد.

پایان خبر کوبار

امدادرسانی به 70 مسافر گرفتار در برف در همدان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امدادرسانی به 70 مسافر گرفتار در برف در همدان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امدادرسانی به 70 مسافر گرفتار در برف در همدان"، کلیک کنید.