اقدامات حفاظتی سازمان سنجش در نوبت اول کنکور 1403/ ضرورت تکریم خانواده های داوطلبان

اقدامات حفاظتی سازمان سنجش در نوبت اول کنکور 1403 ضرورت تکریم خانواده های داوطلبان

رییس شورای حفاظت آزمون ضمن تشریح اقدامات حفاظتی این سازمان برای برگزاری نوبت اول کنکور 1403 به عوامل اجرایی برگزاری آزمون توصیه کرد که محل مناسبی را برای استقرار خانواده ها نزدیک حوزه در نظر بگیرند.

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری کوبار، محمد حسین حاجیلو امروز (پنجشنبه) در آیین تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت اول ازمون 1403 در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران گفت: داوطلبان کنکور اطمینان داشته باشند که امنیت ازمون به طور کامل برقرار می شود. ازمون های سازمان سنجش در 4 دسته؛ شامل سنجش علمی، استخدامی، صلاحیت حرفه ای و ازمون های بین المللی قرار دارد و دستورالعمل حفاظتی به عنوان سند بالادستی به تصویب شورای امنیت کشور (شاک) رسیده است. وظایف دستگاه ها را در زمینه های اجرایی، امنیتی، قضایی و انتظامی مشخص کرده است.

حاجیلو ادامه داد: همه دستگاه ها ملزم هستند بر اساس این دستورالعمل حفاظتی در تمام آزمون های کشور هماهنگی لازم را داشته باشند و وظایف گفته شده را اجرا کنند تا امنیت داوطلبان تامین شود.

وی با اشاره به برگزاری نوبت اول آزمون 1403 در روز های 6 و 7 اردیبهشت 1403 خاطرنشان کرد: تا کنون بیش از 3 هزار نفر در جلسات مختلف آمورشی حفاظت ازمون شرکت کردند و موضوع امنیت قبل، حین و بعد از آزمون برای تمام عوامل اجرایی و حفاظتی تبیین شده است.

قایم مقام سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در زمان خروج سوالات از قرنطینه اصلی تا رسیدن بسته های سوالات به مخازن اصلی محل برگزاری آزمون مانند دوی 400 متر است و همه عوامل ملزم هستند در هوشیار کامل قرار داشته باشند. برای این بخش 3 لایه حفاظتی و یک لایه جدید بعنی لایه چهارم در نظر گرفته شده که اجرای این لایه های حفاظتی در شهر های بزرگ تا دورافتاده ترین مراکز یکسان است.

وی تاکید کرد: همه عوامل اجرایی و حفاظتی ازمون سراسری باید شناسایی شده و دارای شناسنامه باشند و هیچ عامل بیرونی خارج از عوامل شناسنامه دار اجازه ورود به مجموعه های حفاظتی ندارد. مواردی در گذشته دیده شده که محرمانه به مرکز مربوطه اخطار داده شده است.
بیشتر بخوانید

حاجیلو با تاکید بر اجرای اقدامات حفاظتی در زمان برگزاری ازمون گفت دفترچه غایبان کنکور قطعا باید پلمپ شده و جمع آوری شود. تجربه نشان داده ار زمان برخورد با متقلب همه تمرکز بر پاسخنامه قرار می گیرد، اما عوامل هوشیار باشند در هیچ شرایطی دفترچه سوال فرد متقلب از حوزه خارج نشود. پاسخنامه ها نیز همانند دفترچه ها در امنیت کامل ارسال شود.

قایم مقام سازمان سنجش تکریم خانواده های داوطلبان کنکور را یکی از مهمترین وظایف عوامل اجرایی و حفاظتی برشمرد و گفت: از افراد فرهیخته و مسیولیت پذیر برای تکریم خانواده ها استفاده کنید. خانواده ها در فاصله مناسب از حوزه مستقر شده و پذیرایی شوند. برای این موضوع بودجه ای در اختیار نمایندگان تام الاختیار وزیر علوم در حوزه های ازمون قرار گرفته است.

حاجیلو تاکید کرد: بر اساس مکاتبات سازمان سنجش آموزش کشور و معاون وزیر کشور در همه استان ها در زمینه برگزاری کنکور شورای تامین استان تشکیل شود. رصد فضای مجازی از زمان ثبت نام تا زمان برگزاری کنکور در حال انجام است. این کار با همکاری پلیس صورت گرفته و شورای تامین نیز باید ابن موضوع را مدنظر قرار دهد.

وی از عوامل اجرایی و حفاظتی و نمایندگان دانشگاه ها خواست بحث اطلاع رسانی به خانواده ها و داوطلبان کنکور را به صورت جدی از مراکز صداوسیما استان ها پیگیری کنند.

اقدامات حفاظتی سازمان سنجش در نوبت اول کنکور 1403/ ضرورت تکریم خانواده های داوطلبان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اقدامات حفاظتی سازمان سنجش در نوبت اول کنکور 1403/ ضرورت تکریم خانواده های داوطلبان" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اقدامات حفاظتی سازمان سنجش در نوبت اول کنکور 1403/ ضرورت تکریم خانواده های داوطلبان"، کلیک کنید.