افتتاح ۷ مرکز مشاوره کمیته‌امداد در کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

افتتاح ۷ مرکز مشاوره کمیته‌امداد در کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری کوبار به نقل از روابط عمومی کمیته امداد خراسان جنوبی، محمد عرب صبح سه شنبه در حاشیه مراسم افتتاحیه مراکز مشاور که با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و جمع دیگری از مسئولان این دو نهاد برگزار شد گفت: این مراکز در کتابخانه‌های استاد سعیدی و ولایت شهر بیرجند و در کتابخانه‌های شهرستان‌های درمیان، خوسف، قاین، فردوس و طبس راه‌اندازی شد.

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی افزود: خدمات مشاوره‌ای ارائه شده در این مراکز مشاوره شامل مشاوره تحصیلی، مشاوره پیش و پس از ازدواج، حل تعارضات و اختلافات زناشویی، برگزاری مشاوره‌های گروهی، برگزاری گارگاه‌های آموزش‌های پیشگیرانه و انجام آزمون‌های روان‌سنجی و سایر خدمات در حوزه روانشناسی و مشاوره است.

عرب ادامه داد: ظرفیت خوبی در کتابخانه‌های عمومی سراسر استان وجود دارد که می‌تواند برای دسترسی مردم در حوزه خدمات فرهنگی و اجتماعی استفاده شود بنابراین با انعقاد این تفاهم نامه در گام‌های بعدی ارائه خدمات مشاوره در سایر کتابخانه‌ها به ویژه مناطق کم برخوردار عملیاتی خواهد شد.

وی با بیان اینکه خدمات کلینیک‌های راه زندگی (رز) در کتابخانه‌ها برای مددجویان تحت حمایت رایگان است تصریح کرد: افزون بر مددجویان کمیته امداد، شرکت کارکنان کتابخانه و اعضا در کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی به صورت رایگان مهیا شده است.

به گفته وی در خصوص خدمت مشاوره فردی به کارکنان نهاد ۴۰ درصد و برای اعضای کتابخانه ۳۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است که امیدواریم با راه‌اندازی مراکز مشاوره در کتابخانه‌های عمومی شاهد کاهش هزینه مشاوره و استفاده مردمی از ظرفیت کتابخانه‌ها باشیم.

افتتاح ۷ مرکز مشاوره کمیته‌امداد در کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح ۷ مرکز مشاوره کمیته‌امداد در کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح ۷ مرکز مشاوره کمیته‌امداد در کتابخانه‌های خراسان‌جنوبی – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.