اعتقاد به توانایی نخبگان در ویژگی های شهید رییسی مشاهده می شد – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

اعتقاد به توانایی نخبگان در ویژگی های شهید رییسی مشاهده می شد - خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار کوبار، محمد مخبر صبح پنجشنبه در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 109 پروژه سفر رییس جمهور شهید که در مجتمع شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: امروز جلسه سختی برای من بود و به هیچ عنوان تحمل حضور در اینجا را نداشتم، منتها زیارت امام رضا (ع) بسیاری از مشکلات را حل می کند تا بتوانیم به رغم مسایل روحی عمل کنیم.

سرپرست ریاست جمهوری بیان کرد: دیروز بعد از ظهر محضر مقام معظم رهبری بودم و جمله ای فرمودند که که در مرقد امام (ره) نیز ارایه کردند. ایشان با سوزی فرمودند آقای رییسی مسیر خوبی را انتخاب کرده بود که انصافاً هم اینگونه است. هنوز ابعاد شخصیتی و عملکردی شهید رییسی مشخص نشده که شاید وقت هم نبود تا روی این موضوع فکر کنیم.

وی افزود: جمله جامعی که می توان در خصوص شهید رییسی گفت این است که تربیت شده و آموزش دیده بسیار برجسته ای در مکتب امام (ره) بودند. اگر بخواهیم مکتب امام (ره) را در چند جنبه بیان کنیم، تمام آن ها در شهید رییسی متبلور است. دینداری، مردم داری، علاقه به مستضعفین، متوکل بودن، متوسل بودن، شجاعت و دشمن شناسی نکات برجسته ای هستند که در مکتب امام (ره) بسیار راه گشا است.

مخبر ادامه داد: هر کدام از این شاخصه ها در زندگی امام (ره) گره ی را باز کرد و ما در زندگی شهید رییسی نیز این موضوع را می بینیم. تشخیص اولویت ها، تعریف مساله و بعد پیدا کردن راه حل، روحیه مجاهدت، امید، اعتقاد به توانایی های داخل و اعتقاد به توانایی جوانان نخبه کشور در ویژگی های شهید رییسی مشاهده می شد.

سرپرست ریاست جمهوری با بیان اینکه من هیچ گاه آیت الله رییسی را در حالت بن بست ندیدم، عنوان کرد: ما در ابتدای کار با مشکلاتی روبه رو بودیم که در حالت عادی حل آن ها بسیار مشکل است. در ابعاد مختلفی از جمله در بخش درمانی گرفتار بودیم، در دوران کرونا روزانه 700 نفر کشته می شدند و دارو، امکانات و واکسن هم نبود. با وجود تمام مسایل شهید رییسی مجاهدانه ایستاد و مسایل را حل کرد.

وی خاطرنشان کرد: حضرت آقا امسال را به نام جهش تولید نامگذاری کردند؛ زیرا بستر آن ایجاد شده بود. تصور دیپلماسی کشور در این مدت محدود تقریباً کار سختی بود. بعد از شهادت آیت الله رییسی هیات هایی از خارج کشور آمدند که بی سابقه بود. دشمنان ما اطلاعیه دادند و اظهار تاسف کردند. در برخی تماس های حضوری و تلفنی سران ها، عمق ارتباط ایشان را می توان حس کرد.

مخبر اظهار کرد: یکی از ویژگی های بسیار بزرگ شهید رییسی این بود که رابطه عاطفی بسیار خودمانی پیدا می کردند که حلال مشکلات بود. به برخی پیمان های بین المللی ورود پیدا کردیم که امروز آمریکایی ها در این کشورها نشستند و نتوانستند ورود پیدا کنند. مقام معظم رهبری دستور دادند مراقبت کنید تا این دستاوردها دچار چالش نشوند.

سرپرست ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: در بسیاری از مسایل به دلیل تحریم ها گرفتار بودیم اما معطل تصمیم آن ها نشدیم. پر کردن جای خالی شهید رییسی بسیار سخت است که امیدواریم خدا در این مسیری که ایشان خون دل خوردند و بسیاری از مسایل را تحمل کردند تا کشور آرامش داشته باشد، کمک کند. گاهی ایشان از برخی مسایل بسیار ناراحت و دلگیر می شد و می گفت اگر این حرف را بزنم یا این کار را انجام دهم، آقا ناراحت می شوند، بنابراین می گذشت و خودش هم آرام می شد.

وی گفت: ایشان مقید بودند و ابعاد معنوی شان کاملاً متعبدانه بود، در عین حال عملکرد یک مدیر اجرایی هوشمند، مجاهد و با تشخیص بالا را داشتند. هیچ وقت آیت الله رییسی را تسلیم در برابر مسایل نمی دیدیم. ایشان اولویت ها را گم نمی کرد و در تشخیص اشتباه نداشت که نتیجه این شد. اکنون کشور به یک کارگاه تبدیل و به صورت وسیع شده و در هر استانی همین وضعیت وجود دارد.

اعتقاد به توانایی نخبگان در ویژگی های شهید رییسی مشاهده می شد – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعتقاد به توانایی نخبگان در ویژگی های شهید رییسی مشاهده می شد – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعتقاد به توانایی نخبگان در ویژگی های شهید رییسی مشاهده می شد – خبرگزاری کوبار | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.