اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است

اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است

رییس سازمان انرژی اتمی گفت: با وجود یک نظام امنیتی قدرتمند امنیت نیروگاه ها و مرکزهای هسته ای کشور اکنون به طور صددرصد برقرار است و در این زمینه جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری کوبار، محمد اسلامی، رییس سازمان انرژی اتمی روز دوشنبه شب در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار کرد: نظام دفاعی و امنیتی کشور هر گونه تعرض به مرکزهای یاد شده را در نطفه خفه خواهد کرد و با این تسلط و اقتدار حاکم بر کشور در سایه نیروهای مسلح، حفاظت و امنیت هسته ای در کمال اقتدار و اعتبار به لحاظ امنیتی برقرار است و هیچ نکته ای وجود ندارد.

وی در ارتباط با آخرین وضعیت طرح های توسعه ای نیروگاه اتمی بوشهر نیز بیان کرد: از سال 95 که عملیات اجرایی 2 واحد جدید نیروگاه اتمی آغاز شد به دلایل گوناگونی فعالیت ها شکل نگرفته بود.

رییس سازمان انرژی اتمی اظهار کرد: با عبور از سال 1400 تا به امروز ظرفیت فعال در سایت های 2 و 3 سه نیروگاه اتمی بوشهر در مقایسه با پیش از آن 12 برابر شده است.

اسلامی ادامه داد: در این طرح ابتدا 250 نفر در چند جبهه محدود فعالیت داشتند اما امروز تمامی جبهه های واحدهای 2 و سه نیروگاه اتمی بوشهر فعال شده و بیش از سه هزار نفر در حال کار و فعالیت هستند.

وی گفت: این شمار نیروی کار در واحدهای یاد شده تا پیش از پایان سال از پنج هزار نفر عبور خواهد کرد.

اسلامی تاکید کرد: با این روند فعالیت ها تلاش می شود تاخیر مجدد در روند طرح های 2 و سه رخ ندهد و اکنون برنامه عمرانی طرح بر اساس برنامه زمان بندی در حال اجرا است.

اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اسلامی: امنیت مرکزهای هسته ای کشور به طور صد درصد برقرار است"، کلیک کنید.