استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی 3 برابر سال گذشته بود

استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی 3 برابر سال گذشته بود

مدیر کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر گفت: استقبال دانشگاهیان از دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقریبا سه برابر جشنواره اول بوده و آثار رسیده تقریبا هشت برابر آثار دور گذشته بوده است.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری کوبار،  سید فردین تقی زاده مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان گفت: استقبال دانشگاهیان از دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی تقریباً سه برابر جشنواره اول بوده و آثار رسیده تقریباً هشت برابر آثار دور گذشته بوده است.

وی افزود: این جشنواره در چهار بخش قرآنی، معارفی، فرهنگی و هنری با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شده که از دی ماه آغاز فراخوان تا 25 فروردین پایان فراخوان حدود 3000 اثر در دبیرخانه جشنواره به ثبت رسیده است.

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه دومین دوره جشنواره قرآنی، فرهنگی و هنری شهید آوینی، از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر سازمان امور دانشجویان، به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار می شود، خبر داد: در این دور از جشنواره همانند جشنواره دور گذشته در بخش قرآنی و معارفی صرفاً دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه های وزارت عتف امکان حضور داشتند و سایر دانشگاهیان سراسر کشور نیز می توانستند در بخش هنری و ادبی با خلق آثاری با موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در این جشنواره شرکت نمایند.

 تقی زاده افزود: فراخوان این دوره جشنواره از دی ماه سال 1402 آغاز و در 25 فروردین 1403 به پایان رسید که آثار رسیده در این دور از جشنواره در حدود 3000 اثر ادبی و هنری بوده که تقریباً هشت برابر آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره اول بوده است.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: نکته قابل توجه دیگر اینکه در این دور جشنواره همانند جشنواره پیشین، صرفاً دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت عتف امکان ثبت نام در بخش های قرآنی و معارفی داشتند که در بخش قرآنی 219 نفر و معارفی 350 نفر دانشجوی شاهد و ایثارگر به رقابت خواهند پرداخت، ثبت نام در بخش های هنری و ادبی این دور جشنواره برای عموم دانشگاهیان سراسر کشور امکان پذیر بوده که در مدت 4 ماهه فراخوان 678 نفر در بخش هنری و 361 نفر از دانشگاهیان سراسر کشور موفق به ثبت اثر ادبی در این جشنواره شدند.

استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی 3 برابر سال گذشته بود

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی 3 برابر سال گذشته بود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "استقبال دانشگاهیان از جشنواره شهید آوینی 3 برابر سال گذشته بود"، کلیک کنید.