از فعالیت هنرمندان پیشکسوت تا تمهیدات ویژه برای گروه های بانوان

تشریح اولویت های بنیاد رودکی در گفت وگو با کوبار؛

از فعالیت هنرمندان پیشکسوت تا تمهیدات ویژه برای گروه های بانوان

محمد الهیاری مدیر عامل بنیاد رودکی اولویت های مهم این بنیاد را برای ارایه خدمات به هنرمندان در عرصه موسیقی، تیاتر و تجسمی تشریح کرد.

محمد الهیاری مدیرعامل بنیاد رودکی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری کوبار درباره مهمترین اولویت های بنیاد در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری گفت: بنیاد رودکی برای مجموعه سالن های تحت نظارت خود برنامه ریزی فصلی و سالانه دارد. این برنامه ها در موعد مقرر در عرصه موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: موضوع حضور هنرمندان پیشکسوت در تالار وحدت و اجرای آثار و همینطور کمک به تولید قطعات جدید برایشان با همراهی ارکستر ملی و سمفونیک جزو برنامه های ما است که به قوت خود در جریان است.

الهیاری درباره تربیت نسل جوان در عرصه موسیقی هم گفت: برای این دست جوانان هم برنامه داریم، مخصوصا در عرصه ردیف دستگاهی که به امید خدا تا پایان سال ظهور و بروز پیدا می کند.

وی اظهار داشت: استفاده از توان مجموعه برج آزادی و تالار رودکی برای حضور هنرمندان نسل میانی موسیقی در عرصه ردیف دستگاهی، کلاسیک و نواحی و اعطای تسهیلات برای اجاره سالن بدون دغدغه مالی بدر برنامه هایمان است. برخی ازاین اتفاقات افتاده و برخی هماهنگی شده که امیدواریم تا انتهای سال اتفاق بیافتد.

حمایت از ارکسترهای مراکز استان ها 

مدیر عامل بنیاد رودکی دیگر اولویت شان را تمرکززدایی از فعالیت در تهران به شمار آورد و گفت: تصمیم داریم از ارکستر های مراکز استان ها و شهرستان ها هم حمایت کنیم و در کنارش رفت و آمد هنرمندان بین المللی ورهبران ارکستر ها به عنوان میهمان به دیگر کشور ها را نیز تسهیل کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که تمهیداتی برای اجرا های خاص گروه های بانوان در نظر دارند، گفت: هم برای گروه های نمایشی و هم موسیقی سالن های وحدت و رودکی در اختیارشان قرار گرفته و تقویم هایشان الان فشرده است چرا که تعداد تقاضا بالا است. گروه های بانوان، چون عموما اجراهایشان را پنجشنبه و جمعه می گذارند لذا گاه با کمبود هایی در تقویم مواجه می شویم و تلاش داریم در گفتگو با دست اندرکاران وزارت فرهنگ سانس ها را گسترده و سالن ها را توسعه دهیم تا مشکلی برایشان پیش نیاید.

وی درباره شرایط دریافت سالن در تالار های بنیاد رودکی و افزایش قیمت ها گفت: بهرحال ما هم نسبت به سال گذشته ناگزیر از افزایش قیمت بودیم.با این حال به نسبت سایر سالن ها، خدمات فنی و اعتبار تالار وحدت و دیگر سالن های بنیاد چندان به حساب نمی آید. از همینجا هم همکاران من تلاش می کنند تا جایی که ممکن است همراهی لازم را با ما داشته باشند، گروه هایی هم که اجرا های هنری تری دارند هم در اولویت هستند و بنیاد رودکی از آنها برای اجرا حمایت می کند.

از فعالیت هنرمندان پیشکسوت تا تمهیدات ویژه برای گروه های بانوان

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "از فعالیت هنرمندان پیشکسوت تا تمهیدات ویژه برای گروه های بانوان" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "از فعالیت هنرمندان پیشکسوت تا تمهیدات ویژه برای گروه های بانوان"، کلیک کنید.