ادعای عجیب وزیر خزانه داری سابق آمریکا درباره تیک تاک

ادعای عجیب وزیر خزانه داری سابق آمریکا درباره تیک تاک

وزیر خزانه داری سابق آمریکا اعلام کرد هنوز مایل به خرید فعالیت آمریکایی تیک تاک از صاحب چینی آن بوده و معتقد است فناوری توصیه ویدیوی این اپلیکیشن را می تواند بسازد.

به گزارش کوبار، استیون منوچین در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ گفت: من در واقع با بسیاری از شرکت های فناوری درباره این بازسازی صحبت کرده ام. معتقدم که الگوریتم ها را می توان بازسازی کرد. بنابراین، طرح من، اگر بخواهیم بخریم، بازسازی این فناوری تحت رهبری آمریکا است تا اطمینان حاصل شود که این اپلیکیشن کاملا از بایت دنس جدا شده و بسیار قوی و ایمن است.

منوچین گفت: دولت چین کاملا روشن بوده است که مجوز صادرات این الگوریتم را نمی دهد و من این را درک می کنم. ما فناوری حساسی داریم که نمی خواهیم به آنها منتقل کنیم و آنها نمی خواهند آن را به آمریکا منتقل کنند.

جو بایدن، رییس جمهور دموکرات آمریکا، ماه گذشته قانونی را امضا کرد که به بایت دنس، 270 روز فرصت می دهد تا دارایی های تیک تاک در ایالات متحده را واگذار کند؛ در غیر این صورت با ممنوعیت مواجه خواهد شد.

فناوری غیرقابل انتقال

الگوریتم هایی که تیک تاک برای فعالیتهای خود به آن تکیه می کند، برای مجموع فعالیت های بایت دنس که مالک چینی تیک تاک است، اساسی به نظر می رسد و از این رو، منابع آگاه می گویند فروش این اپلیکیشن به یک شرکت آمریکایی به همراه الگوریتم آن، بسیار بعید است. به گفته منابع آگاه، واگذاری تیک تاک با الگوریتم هایش غیرممکن است، زیرا مجوز مالکیت معنوی آن ها تحت نام بایت دنس در چین ثبت شده و بنابراین جدا کردن آن از شرکت مادر، دشوار است.

بعلاوه، جداسازی الگوریتم ها از دارایی های تیک تاک در آمریکا، یک روش بسیار پیچیده خواهد بود و بعید است که بایت دنس، این گزینه را در نظر بگیرد. این چهار منبع با اشاره به الگوریتم تیک تاک گفتند: بایت دنس همچنین با فروش «منبع محرمانه» خود که یکی از باارزش ترین دارایی هایش به شمار می رود و عامل محبوبیتش نزد بیش از 170 میلیون آمریکایی است، به رقبا موافقت نمی کند.

فروش یا واگذاری تیک تاک، شامل صادرات فناوری است و باید مراحل صدور مجوز اداری را مطابق با قوانین و مقررات چین طی کند. چین در سال 2020، قانون کنترل صادرات را معرفی کرد و متن نهایی تعریف «اقلام کنترل شده» را از پیش نویس های قبلی گسترش داد.

خریدار احتمالی تیک تاک

این وضعیت بغرنج، برخی را به حدس و گمان واداشته است که آیا خریدار ممکن است برای کسب دارایی های آمریکایی تیک تاک بدون فناوری اصلی آن که ساختش دشوار و پرهزینه خواهد بود، اقدام کند. شرکت های بزرگ فناوری مانند آلفابت و متا پلتفرم، سال ها تلاش کرده اند تا تجربیات مشابهی را با درجات مختلف موفقیت بسازند. منوچین به شرکت های فناوری که با آنها درباره بازسازی احتمالی فناوری اصلی تیک تاک صحبت کرده است، اشاره ای نکرد.

تیک تاک سه شنبه هفته جاری، از دولت آمریکا شکایت کرد تا مانع اجرای قانون واگذاری اجباری یا ممنوعیت در این کشور شود. تیک تاک اعلام کرده که این ممنوعیت را به عنوان نقض حمایت از آزادی بیان مندرج در متمم اول قانون اساسی آمریکا، به چالش خواهد کشید.

بسیاری از قانون گذاران و دولت جو بایدن، رییس جمهور آمریکا می گویند تیک تاک، ریسک های امنیت ملی را به همراه دارد، زیرا چین می تواند تیک تاک را مجبور کند داده های کاربران آمریکایی را به اشتراک بگذارد، اما تیک تاک اصرار دارد که هرگز داده های آمریکا را به اشتراک نگذاشته است و هرگز این کار را نخواهد کرد. تیک تاک می گوید بیش از 1.5 میلیارد دلار را برای محافظت از داده های آمریکا و نگهداری آن در خاک این کشور، هزینه کرده است.

منوچین در مارس، به شبکه سی ان بی سی گفت: با سرمایه گذاران احتمالی درباره خرید تیک تاک به قصد بازسازی این برنامه در آمریکا با فناوری داخلی صحبت کرده است. او در آن زمان جزییات بیشتری ارایه نکرد.

منوچین نقش کلیدی در تلاش های اولیه دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا برای ممنوعیت این اپلیکیشن از طریق یک فرمان اجرایی در سال 2020 داشت. او به عنوان وزیر خزانه داری در آن زمان، در این بحث ها دخیل  بود که جدایی تیک تاک از بایت دنس چگونه خواهد بود اما زمانی که جو بایدن به قدرت رسید، این فرمان اجرایی کنار گذاشته شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اریک اشمیت، مدیرعامل سابق گوگل، روز سه شنبه گفت: خرید احتمالی تیک تاک را بررسی کرده اما این ایده را کنار گذاشته است. او گفت: دولت آمریکا بهتر است که به ساماندهی تیک تاک بپردازد نه اینکه آن را ممنوع کند یا تحت اقدامات قضایی قرار دهد.

پایان خبر کوبار

ادعای عجیب وزیر خزانه داری سابق آمریکا درباره تیک تاک

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ادعای عجیب وزیر خزانه داری سابق آمریکا درباره تیک تاک" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ادعای عجیب وزیر خزانه داری سابق آمریکا درباره تیک تاک"، کلیک کنید.