اختصاص بخش ویژه به هنرستان های هنرهای زیبا در جشنواره موسیقی فجر 39

اختصاص بخش ویژه به هنرستان های هنرهای زیبا در جشنواره موسیقی فجر 39

به گزارش کوبار به نقل از روابط عمومی معاونت هنری، محمد حسین اسماعیلی مدیرکل دفتر آموزش گفت: با توجه به اهمیت و جایگاه هنرستان های هنرهای زیبا در تربیت هنرمندان متعهد و متخصص و به منظور ایجاد فرصت برای معرفی این جایگاه ارزشمند؛ با هماهنگی دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری و دفتر موسیقی و انجمن موسیقی ایران، در سی و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر بخش ویژه ای برای اجراهای گروه های هنرستان های هنرهای زیبا منظور شده است.

وی با بیان اینکه امسال نخستین سالی است که در جشنواره موسیقی فجر بخشی ویژه به هنرستان ها اختصاص داده شده است، افزود: در سال های گذشته نیز اجراهایی از هنرستان ها در جشنواره به صورت دعوتی و پراکنده انجام می گرفت؛ لیکن امسال برای اولین بار با هماهنگی های صورت گرفته و بر اساس فراخوان اعلامی در ماه های گذشته، تمامی هنرستان های هنرهای زیبا می توانستند تقاضای اجرای گروهی هنرجویان را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و ستاد جشنواره نیز از بین درخواست های ارسالی تعدادی از گروه ها را برای اجرا در بخش هنرستان ها انتخاب کرد.

وی ادامه داد: بی شک این اجراها باعث ایجاد روحیه نشاط و امیدواری در جامعه می شود و از طرفی امید در دل هنرجویان جوان ایجاد می کند که هم دیده می شوند و هم به جامعه موسیقی معرفی خواهند شد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: اجرا در جشنواره موسیقی فجر صد درصد در آینده حرفه ای این هنرجویان تاثیر دارد؛ در واقع این اجراها می تواند حکم یک پایان نامه تحصیلی برای هنرجویان موسیقی باشد؛ آنان در صحنه مقابل تماشاگران به اجرا می روند و آموزش های خود را به صورت عملی در دید مخاطب قرار می دهند.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری در پایان یادآور شد: قطعاً شور و حالی که هنرجویان با حضور در جشنواره پیدا می کنند در ایجاد انگیزه های مضاعف و حس رقابت در ایشان و معرفی به جامعه موسیقی مثال زدنی است و مطمیناً این بخش ویژه در دوره های بعدی با کمیت و کیفیت بیشتری برگزار می شود، انشاالله در سال های آتی سعی داریم این بخش ویژه در جشنواره تیاتر فجر و جشنواره تجسمی فجر نیز ایجاد شود.

22057

اختصاص بخش ویژه به هنرستان های هنرهای زیبا در جشنواره موسیقی فجر 39

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اختصاص بخش ویژه به هنرستان های هنرهای زیبا در جشنواره موسیقی فجر 39" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اختصاص بخش ویژه به هنرستان های هنرهای زیبا در جشنواره موسیقی فجر 39"، کلیک کنید.