اتفاقات ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است؛ ظرف یک هفته بررسی کنید و گزارش دهید

اتفاقات ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است؛ ظرف یک هفته بررسی کنید و گزارش دهید

وزیر ورزش و جوانان طی دستوری به رییس فدراسیون فوتبال، از او خواست ضمن بررسی اتفاقات رخ داده در برخی از ورزشگاه های کشور، گزارش آسیب شناسی از رخ دادهای اخیر را ارایه کند.

به گزارش کوبار، در نامه کیومرث هاشمی خطاب به رییس فدراسیون فوتبال آمده است: «همان طور که مطلع هستید موضوع امکان حضور بانوان محترم علاقه مند فوتبال در ورزشگاه های کشور در شرایطی مورد موافقت مراجع تصمیم گیرنده قرار گرفت که فدراسیون فوتبال به عنوان متولی فوتبال کشور و هم چنین باشگاه های حرفه ای فوتبال در جهت بهبود زیرساخت ها، ساماندهی هر چه بهتر هواداران زن و مرد و هم چنین ارتقای جو اخلاقی و فرهنگی حاکم بر استادیوم های فوتبال تلاش کنند که متاسفانه نه تنها شاهد بهبود شرایط فرهنگی حاکم بر ورزشگاه های فوتبال نیستیم، بلکه شاهد بروز و ظهور صحنه ها و اتفاقاتی هستیم که هرگز در شان هواداران ایرانی نبوده و متاسفانه رفتار برخی هوادارنماها زمینه ایجاد خدشه بر منزلت و کرامت زن ایرانی را نیز فراهم کرده است که رصد و کنترل این افراد معدود وظیفه باشگاه هاست.

معتقدم بروز این نوع حوادث، ناشی از فقدان برنامه جامع فرهنگی برای بهبود جو حاکم بر ورزشگاه های فوتبال و هم چنین ناشی از کم توجهی برخی باشگاه های فرهنگی ورزشی فوتبال کشور است که متاسفانه لفظ «فرهنگی» را به عاریه یدک کشیده و فاقد اهتمام لازم برای ساماندهی هواداران خود هستند. بر همین اساس باید تاکید کنم مشاهده این نوع اتفاقات که دل مردم علاقمند به ورزش کشور را نیز به درد آورده، به هیچ عنوان برای مجموعه ورزش کشور قابل قبول نبوده و همان طور که بارها تاکید کرده ام؛ «ورزش بدون ارزش برای نظام جمهوری اسلامی ایران فاقد اعتبار است».

در همین راستا شایسته است با استفاده از ظرفیت قانونی در فدراسیون فوتبال، محرومیت خاطیان و هم چنین ارسال گزارش آسیب شناسی با محوریت بررسی علل وقوع حوادث این چنینی ظرف یک هفته، تدابیر لازم جهت ساماندهی دایمی هواداران با رویکرد قبول مسیولیت از سوی باشگاه ها پیش بینی شده و مراتب برنامه ریزی های عملیاتی در اسرع وقت به این وزارتخانه منعکس شود.

بدیهی است معاونت قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، تحقق این ماموریت مهم را تا اخذ نتایج ملموس با جدیت هر چه تمام تر پیگیری خواهد کرد.»

پایان خبر کوبار

اتفاقات ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است؛ ظرف یک هفته بررسی کنید و گزارش دهید

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اتفاقات ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است؛ ظرف یک هفته بررسی کنید و گزارش دهید" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اتفاقات ورزشگاه ها به کرامت بانوان خدشه وارد کرده است؛ ظرف یک هفته بررسی کنید و گزارش دهید"، کلیک کنید.