ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران

محمدیان خبر داد؛

ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران

مسیول دبیرخانه عفاف و حجاب وزارت بهداشت، از ابلاغ دستورالعمل ملی البسه استاندارد و ویژه بیماران در جهت حفظ کرامت، حقوق و امنیت روانی بیماران، به همه مراکز، موسسات دولتی و خصوصی خبر داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری کوبار، مجید محمدیان مسیول دبیرخانه عفاف و حجاب وزارت بهداشت گفت: افرادی که برای اقدامات تشخیصی و یا درمانی به بیمارستان ها، مراکز تصویربرداری، فیزیوتراپی مراجعه کرده اند، به خوبی مشاهده کرده اند که پوشش موجود و فعلی بیماران یا در شان و منزلت آنان نبوده و یا اساساً لباس و پوششی استاندارد برای پوشاندن نقاط مختلف بدن در تعدادی از خدمات بالینی و تصویربرداری (به جز اتاق عمل و لباس بستری در اکثر بخش ها) وجود ندارد، لذا اکثر بیماران خصوصاً بانوان سال ها است که از این شرایط نگران و گله مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: لذا بر اساس قانون انطباق و بند های هفدهم (مصوبه 427) و هجدهم ماده اول (مصوبه 820) شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجرای کامل قانون انطباق امور پزشکی با موازین شرع اسلام و ابلاغ دستورالعمل های اجرایی جهت رعایت اخلاق حرفه ای، پزشکی، حقوق بیماران و حفظ امنیت بیماران روانی بیماران و همراهان او، در ابتکار عملی چندین مدل لباس جدید استاندارد بعد از اخذ مشورت های فنی متخصصان امر برای 23 نوع خدمت در 10 رشته تخصصی از جمله لباس اتاق عمل، لباس زیر، شلوار جهت انجام کولونوسکوپی، سونوگرافی کانال رحمی، سونوگرافی سینه، ماموگرافی، پیراهن مخصوص شیردهی، مقنعه و تعدادی لباس های دیگر طراحی، تولید و ابلاغ شد.

محمدیان اظهار کرد: دستورالعمل ملی البسه مذکور در تاریخ 12 اردیبهشت توسط معاونت های درمان و نیز فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همه بیمارستان ها، مراکز و موسسات دولتی و خصوصی وزارت بهداشت ابلاغ شد.

وی افزود: با توجه به وجود خدمات مختلفی که در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی برای انجام بررسی های تشخیصی و یا اعمال جراحی وجود دارد، بیماران باید از لباس های مخصوصی که با نوع خدمات مربوطه مطابقت دارد، استفاده کنند.

ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل ملی البسه ویژه بیماران"، کلیک کنید.